Aranżacja małego mieszkania

0
1265
Aranżacja małego mieszkania

Małe mieszkania stwarzają ograniczone możliwości aranżacji wnętrz, jednak jeżeli dokładnie zaplanujemy zagospodarowanie przestrzeni, mamy okazję stworzyć modne i funkcjonalne pomieszczenia. Na projekt całego mieszkania składają się wszystkie elementy, takie jak kolor ścian, wybór umeblowania, a także właściwie skomponowane dodatki. Mały metraż może być problematyczny, gdyż wymaga szczegółowo opracowanego projektu, lecz jeżeli będziemy kierować się zasadami aranżacji wnętrz, urządzenie małego mieszkania może być przyjemnością.

Jak urządzić małe mieszkanie?

Opracowanie projektu warto zacząć od podziału stref. Małe mieszkania zazwyczaj charakteryzują się otwartą przestrzenią, gdzie kuchnia połączona jest z salonem lub powierzchnią sypialnianą. Taki układ najczęściej spotyka się w kawalerkach i o ile na położenie kuchni nie mamy wpływu, to pozostałą część pomieszczenia możemy dowolnie zaaranżować. Podział stref można zaznaczyć poprzez wybór mebli, zastosowanie innego koloru ścian czy rodzaju podłogi. W ten sposób wyraźnie oddzielimy od siebie kuchnię, strefę sypialnianą i powierzchnię pełniącą funkcję salonu.

Aby optycznie powiększyć przestrzeń i sprawić, że wnętrze nie będzie nas przytłaczać, warto zdecydować się na jasne kolory ścian i podłogi. W małym mieszkaniu kluczową rolę odgrywa również oświetlenie. Odpowiednie rozmieszczenie lamp i kinkietów sprawi, że wnętrze będzie wydawało się bardziej przestronne i nowoczesne. Wybierając meble, zwracajmy uwagę na to, aby były jak najbardziej funkcjonalne. Ze względu na ograniczenia wynikające z małego metrażu, możemy mieć problem ze znalezieniem gotowego kompletu, dlatego warto wziąć pod uwagę możliwość zaprojektowania mebli na wymiar. Dzięki takiemu rozwiązaniu stworzymy kompozycje, która będzie idealnie dopasowana do niewielkiego mieszkania.

Ostatnim elementem aranżacji wnętrz jest dobór odpowiednich dodatków i dekoracji. Należy pamiętać, aby w tym przypadku nie przesadzać, gdyż nagromadzenie dużej ilości dekoracji przytłoczy wnętrze. Zbyt duże elementy zajmą przestrzeń, którą moglibyśmy zagospodarować w bardziej praktyczny sposób, dlatego w przypadku małych mieszkań powinniśmy postawić na dodatki w minimalistycznym stylu, które podkreślą tylko indywidualny charakter wnętrza.

Małe mieszkanie, dużo możliwości

Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni oraz właściwy wybór dodatków i wyposażenia sprawi, że wnętrze stanie się funkcjonalne i komfortowe. Urządzanie małego mieszkania wymaga pewnych umiejętności i znajomości zasad projektowania wnętrz dlatego, jeżeli nie czujemy się na siłach, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Na stronie http://www.interior-artstudio.pl/ można zapoznać się z ofertą doświadczonego biura projektowego, które specjalizuje się w aranżacji nawet niestandardowych wnętrz. W swoich realizacjach skupiają się na zastosowaniu funkcjonalnych rozwiązań oraz dopasowaniu przestrzeni do konkretnych potrzeb. Aby niknąć kłopotliwego urządzania małego mieszkania, lepiej zlecić to profesjonalistom, którzy zaproponują ciekawe pomysły jak stworzyć przestrzeń, w której będziemy czuli się komfortowo.