Czy wanna wolnostojąca jest praktyczna?

0
949
Czy wanna wolnostojąca jest praktyczna.

Łazienka jest nie tylko miejscem, w którym codziennie rano i wieczorem przeznaczamy czas na higienę osobistą, ale także pomieszczeniem, w którym można się zrelaksować niczym w najlepszym ośrodku SPA. Warto więc zadbać o wyposażenie łazienki, żeby sprzyjało ono jak najbardziej codziennemu relaksowi i odpoczynkowi. W dobrym i zadbanym otoczeniu mamy szansę na zbycie z siebie stresów całego dnia i przygotowanie się na nadchodzące, przyszłe wydarzenia.

Trzeba zauważyć, że dużo łatwiej o relaks w łazience z wanną, niż prysznicem. Wanna pozwala na wzięcie odprężającej kąpieli z kieliszkiem wina w ręku, ciepłą wodą i mnóstwem bąbelków albo piany. Dzięki temu możemy poczuć się jak w prawdziwym ośrodku wypoczynkowym i naprawdę się zrelaksować. Jednakże, żeby było to możliwe trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią wannę. Wiele z nich oferuje funkcje, które kiedyś były zarezerwowane tylko dla najlepszych ośrodków SPA, na przykład hydromasaż albo podgrzewanie wody, co zwiększa i przedłuża przyjemność z kąpieli.

Ostatnimi czasami coraz popularniejsze stają się wanny wolnostojące. Wpływ na to ma kilka czynników, między innymi fakt ich większej mobilności oraz łatwiejsza możliwość dowolnego ustawiania. Urzekają one także swoim wyglądem. Wanny wolnostojące ustawia się zazwyczaj na środku pomieszczenia, dzięki czemu zyskujemy poczucie wyjątkowości i odprężenia w iście królewskim stylu. Wielu ludzi jednak zadaje sobie pytanie, czy wanna wolnostojąca jest praktyczna? Czy warto w nią inwestować, a może lepiej pozostać przy wydawałoby się znacznie praktyczniejszym prysznicu albo wannie zabudowanej.

Czy zatem wanna wolnostojąca jest praktyczna?
Wanna wolnostojąca ma z pewnością wiele zalet. Pozwala na praktycznie dowolne ustawienie jej w łazience, a także na dopasowanie względem całego łazienkowego wystroju albo jego charakteru. Wydaje się też być bardziej praktyczna pod względem dbania o nią samą, ponieważ można ją w zasadzie ustawić w dowolnym miejscu, dzięki czemu dostęp do niej staje się łatwiejszy, co pomaga między innymi w jej czyszczeniu. Ponadto wanna wolnostojąca sprawdza się także w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego styl. Dobrze sprawdza się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i wersjach bardziej nowoczesnych. Należy w zasadzie pamiętać tylko o metrażu naszej łazienki, bo wanna powinna być przede wszystkim dostosowana do wielkości łazienki, a nie tylko do naszych osobistych preferencji i wymagań.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wanny wolnostojącej?

Decydując się na wannę wolnostojąca warto zwrócić uwagę na metraż naszej łazienki. Umieszczając wannę zazwyczaj pośrodku pomieszczenia, sprawiamy automatycznie że staje się ona głównym i najważniejszym punktem łazienki. Tym samem nie może jej zdominować ani przytłoczyć. Wanna wolnostojąca dostępna jest w wielu wymiarach, więc z pewnością każdy znajdzie opcje idealną dla siebie. Musimy zwrócić uwagę nie tylko na długość i szerokość wanny, ale także na jej głębokość i wysokość (pamiętajmy, że głębokość i wysokość to dwie różne kwestie. Wysokość to wymiar wanny wraz ze stelażem, czyli zazwyczaj nóżkami wanny). Wbrew pozorom, wanna wolnostojąca nie jest przeznaczona tylko do dużych pomieszczeń, ponieważ znajdziemy wanny które idealnie sprawdzają się w niewielkich łazienkach, więc metraż naszego lokum nas w tym wypadku nie ogranicza.

Wanna czy prysznic?

Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, ponieważ wiele zależy od naszych osobistych upodobań. Niektórzy wolą szybką kąpiel, która zapewnia prysznic. Jednakże, warto zauważyć, że tylko wanna w zasadzie pozwala na prawdziwe odprężenie po całym dniu ciężkiej i stresującej pracy. Jest to przyjemność, którą każdy może sobie zafundować w zaciszu własnego domu, więc szkoda nie skorzystać z takiej możliwości, szczególnie, że domowe SPA możemy mieć już za stosunkowo nieduże pieniądze. Inwestycja w samego siebie jest najlepszą inwestycją, którą możemy poczynić, a taką właśnie inwestycją jest zakup wanny wolnostojącej, która po ciężkim dniu może okazać się wybawieniem. Do swojej łazienki wybrałem model Massi Octo +, zamówiłem ją online na stronie https://tanialazienka.com/wanny-wolnostojace.html – oboje z żoną jesteśmy zauroczeni!