Czy warto zainwestować w ogrzewanie płaszczyznowe kupując mieszkanie pod wynajem?

0
794
Czy warto zainwestować w ogrzewanie płaszczyznowe kupując mieszkanie pod wynajem

Ogrzewanie płaszczyznowe jest doskonałym rozwiązaniem, które z chęcią stosowane jest przez coraz większą część społeczeństwa. Poza atutami związanymi z ciepłą i przyjemną podłogą, bo najczęściej jest to ogrzewanie podłogowe, niesie ono ze sobą również inne korzyści.

Ogrzewanie płaszczyznowe- zalety

Jest ich wiele. Z punktu widzenia ergonomii, najważniejszym jest równomierne rozłożenie ciepła, gdyż system ogrzewania montowany jest równomiernie pod całą powierzchnią  podłogi. Dla wielu osób, w tym także dla deweloperów i firm budowlanych, ukrycie instalacji grzewczej, czy to pod podłogą, czy wewnątrz ściany ma wiele atutów. Dla osób odpowiedzialnych za budowę oraz wykończenie wnętrza, zaletą jest łatwiejszy dostęp do każdej powierzchni. Dla osób odpowiadających za aranżację, brak kaloryferów czy widocznych rur zwiększa możliwości związane z zagospodarowaniem wnętrza. Nie bez znaczenia jest również komfort, jaki wiąże się z ciepłem bijącym od podłogi zamiast tradycyjnego grzejnika.

Instalacja ogrzewania płaszczyznowego

Najłatwiej oczywiście zainstalować ogrzewanie w budynkach, które dopiero powstają. Co ciekawe, często decyzja o wykorzystaniu ogrzewania płaszczyznowego, szczególne wodnego, powinna zostać podjęta już na etapie planowania budynku, gdyż w takich sytuacjach należy uwzględnić dodatkowe czynniki, jak choćby grubość wylewki. Szczególnie w blokach ma to znaczenie, gdyż grubość wylewki nie może być dowolna, ze względu na możliwości udźwigu przez strop. Montowanie ogrzewania płaszczyznowego wodnego, powinno zatem zostać ujęte w planie architektonicznym budynku tak, aby konstrukcja wytrzymała odpowiedni nacisk. Instalacja możliwa jest również w już zamieszkałych budynkach, wówczas jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto skorzystać z wiedzy fachowców, jak uponor.pl, którzy doradzą najlepsze z możliwych rozwiązań.

Mieszkanie pod wynajem, czy instalować ogrzewanie płaszczyznowe?

Wiele osób staje przed takim dylematem. Czy warto? Wydaje się, że warto. Z reguły koszt utrzymania mieszkania przerzucany jest na wynajmującego, lecz jeśli zależy nam na wynajmie długoterminowym.