Dlaczego warto wybrać tapicerowane łóżko?

0
2142
Dlaczego warto wybrać tapicerowane łóżko?

Sypialnia to w każdym mieszkaniu miejsce wyjątkowe. To tu odpoczywamy, śpimy i rozpoczynamy każdy dzień.
O tym, jak ważne jest wygodne łóżko wie chyba każdy. Nie należy jednak zapominać, że sypialnia jest miejscem, które powinno nastrajać nas pozytywnie, a do tego potrzebny jest odpowiedni wystrój. Jednym z jego elementów jest łóżko tapicerowane, które odpowiednio dobrane będzie doskonale odgrywać taką rolę. Jak wybrać takie łóżko? O tym piszemy poniżej.

Dlaczego akurat łóżko tapicerowane?
Który materiał obicia wybrać?
Z wezgłowiem czy bez?
Rozmiar łóżka nie pozostaje bez znaczenia
Ile kosztuje łóżko tapicerowane?

Dlaczego akurat łóżko tapicerowane?

Rozważając zakup łóżka do sypialni mamy do wyboru różne materiały, z którego zostało ono wykonane. I tak w sklepach spotkamy modele z płyty MDF, drewna, metalu czy właśnie tapicerowane. Przykładowe łóżka możemy sprawdzić na stronie https://naturestyle.pl/pl/83-lozka-tapicerowane Łóżka tapicerowane mają jeszcze tą przewagę, że dzięki szerokiej palecie kolorów, z których wykonane są obicia stanowią one idealny element wystroju sypialni. Przytulność i komfort, jaki mogą zapewnić aksamit czy welur trudno zastąpić czymś innym.

Który materiał obicia wybrać?

Meble tapicerowane kojarzą się jako delikatne i podatne na zabrudzenia. Do pewnego stopnia jest to prawda, ale nie do końca. Producenci tkanin doskonale zdają sobie sprawę, iż sypialnia nie jest miejscem całkowicie odosobnionym, do którego nie mają wstępu np. małe dzieci. Dlatego też współczesne tkaniny stosowane do obić łóżek pokrywane są specjalnymi substancjami, które wnikając w strukturę materiału chronią go od większości zabrudzeń. Jeśli jednak obicie zostanie pobrudzone stosunkowo łatwo je wyczyścić. Bardzo dobrym wyborem będą np. łóżka tapicerowane pokryte skórą lub jeśli chcemy być eko wybierajmy ekoskórę. Ich zaletą jest nie tylko doskonały wygląd, ale również zwiększona odporność na eksploatację oraz brak problemu gromadzącego się na zwykłych tkaninach roztocza kurzu. Co to oznacza dla alergików nie trzeba chyba tłumaczyć.

Z wezgłowiem czy bez?

Wezgłowie, czyli oparcie łóżka ma tylu zwolenników co przeciwników. Co do zasady wezgłowie dodaje łóżku elegancji, ale bywa, że zmniejsza jego funkcjonalność, gdyż nie wszędzie się zmieści. Przykładowo, jeśli mamy niski i wystający parapet lub sypialnię na poddaszu może być on kłopotem. Na wypadek takich sytuacji producenci przygotowali również łóżka bez wezgłowia. Można je obejrzeć na https://naturestyle.pl/pl/83-lozka-tapicerowane
Pozwalają one zaprojektować przestrzeń według własnych upodobań np. umieszczając w jego miejscu listwę z lampkami do czytania. Na plus łóżek bez wezgłowia przemawia to, iż są nieco tańsze od ich pełnych wersji.

Rozmiar łóżka nie pozostaje bez znaczenia

Pomimo że łóżko stanowi zdecydowanie najważniejszy mebel w sypialni nie możemy zapominać o jego dopasowaniu względem wielkości pomieszczenia. Łóżko w żadnym razie nie powinno przytłaczać i utrudniać przemieszczania się po sypialni. Optymalnie jest zmierzyć pokój, w którym ma stanąć nowe łóżko i wyobrazić je sobie już na miejscu. W przeciwnym razie może nas spotkać niespodzianka. Łóżko na sklepowej ekspozycji prezentuje się zazwyczaj jako mniejsze niż wynika z jego rzeczywistych rozmiarów.

Ile kosztuje łóżko tapicerowane?

To z pewnością temat, który interesuje wiele osób. Łóżka tapicerowane dostępne są w bardzo szerokim przedziale cenowym co sprawia, że każdy powinien znaleźć model dla siebie. Na ostateczną cenę wpływa ponadto kilka czynników:
– rozmiar łóżka,
– materiał wykorzystany do obicia,
– wezgłowie lub jego brak,
– elementy dodatkowe w postaci otwieranego schowka na pościel

Przy okazji ceny nie należy zapominać, że na łóżku i materacu nie wolno oszczędzać. Statystycznie jedną trzecią naszego życia spędzamy śpiąc. Wpływ snu na nasze zdrowie i samopoczucie jest tak duży, iż nie ma on swojej ceny. Poza tym dobre łóżko posłuży nam przez lata. Ewentualnie możemy jedynie zmienić kolor obicia, jeśli przyjdzie nam chęć na małą zmianę kolorystyki sypialni.