Dzisiejsza funkcjonalność materacy znacznie przewyższa ich walory estetyczne.

0
735

Dla wielu z nas materace z pewnością kojarzą się nie tylko z przedmiotem, który ma za zadanie zapewnić zdrowy i komfortowy wypoczynek. Materace do łóżek w dzisiejszych czasach potrafią spełnić o wiele więcej interesujących zadań. Firmy prześcigają się w coraz większym spektrum funkcji i możliwości, które będą spełniały ich materace. Produkują je z różnych od siebie materiałów.

Jedne z nich zostają przeznaczone alergikom, inne materace do łóżek pomagają zredukować ból w okolicy pleców i lędźwi. Niektóre firmy produkują nawet materace rehabilitacyjne z przeznaczeniem dla osób, które przeszły operacje kręgosłupa. Tego rodzaju modele zostają wówczas dostosowane do użytkownika w taki sposób, aby stworzyć wiele punktów podparcia podtrzymujących kręgi podczas snu w naturalnej pozycji, która zapewnia bezpieczny wypoczynek.

Materace posiadają w dzisiejszych czasach różne od siebie walory. Wiele osób na drodze poszukiwań nowego materaca nie jest pewna tego, który sprawdzi się najlepiej w ich sypialni. Warto zapoznać się z rodzajami materaców, ich zaletami i wadami, dzięki czemu będziemy w stanie zdecydować, który z nich spełni nasze indywidualne zapotrzebowanie.

Rodzaje materaców. Plusy i minusy, które posiadają.

Najbardziej klasycznymi modelami są materace sprężynowe. Posiadają one zalety w postaci przewiewnego wnętrza. Ich powierzchnia nie nagrzewa się podczas snu pod wpływem temperatury osoby leżącej na powierzchni  materaca. To niewątpliwie duży plus dla każdego, kto woli spać w chłodnym otoczeniu. Niestety modele ze sprężynami łatwo gromadzą kurz i wilgoć, która doprowadza do tworzenia się bakterii i pleśni. Przez to nie są dobrym wyborem dla osób cierpiących na alergie.

W opozycji do klasyki, która kiedyś była obecna w każdym domostwie, mamy na dzisiejszym rynku dostęp do materacy piankowych i lateksowych. W tych modelach producenci nie korzystają z wnętrza wypełnionego sprężynami. Dzięki temu materace są bardziej przyjazne środowisku. Ich głównymi zaletami jest sterylność i struktura, która dopasowuje się do użytkownika. Są to jedne z bardziej komfortowych materacy. Piankowe lub lateksowe wypełnienie dopasowuje się do wagi, wzrostu i kształtu ciała osoby, która na nim śpi, dzięki czemu podtrzymuje nas w wygodnej pozycji. Niestety materace te nie posiadają zbyt dobrej wentylacji. Dlatego w odróżnieniu od sprężynowych, mogą się nagrzewać, co jest wadą dla osób, które wolą sypiać na zimnych powierzchniach.

 

SenSen – materace dla każdego.