Energooszczędne lampy CFL do growboxa – co trzeba wiedzieć?

0
455

Każda osoba, która zajmuje się przydomową uprawą roślin, doskonale wie, jak ważne jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia. Na rynku spotkać można się z różnymi rodzajami oświetlenia. Podkreślić jednak trzeba, że to właśnie lampa CFL sprawdzi się do tego celu najlepiej. Tego typu lampy wyróżnia wiele konkretnych zalet. Wśród nich wskazać można na fakt, że nie potrzebują one zbyt dużo mocy do swojego działania. Dzięki temu niemal w ogóle się nie nagrzewają. Poza tym, lampy CFL cechuje wysoka energooszczędność. Najlepiej sprawdzają się w przypadku fazy kwitnienia i wzrostu roślin. Co jeszcze warto wiedzieć o tym rodzaju oświetlenia?

Lampy CFL do growboxa

Każda plantacja potrzebuje odpowiedniego oświetlenia. W innym przypadku trudno liczy na efekty, których się od swojej plantacji oczekiwało w momencie jej zakładania. Właściwy rodzaj oświetlenia sprawi, że plantacja będzie naprawdę wyjątkowa. To z kolei przełoży się na to, że jej uprawa będzie wyłącznie przyjemnością. Energooszczędna lampa CFL sprawdzi się tu idealnie. Są to lampy specjalnie stworzone z myślą o uprawie roślin.

Zalety lamp CFL

Jak wspomniano, lampy CFL nie potrzebują żadnego dodatkowego źródła zasilania. Mają bowiem wbudowany w sobie własny układ zasilania. Dlatego ich montaż i użytkowanie są bezproblemowe. Pozwalają one na stworzenie roślinom optymalnych warunków do rozwoju. Co ważne, dostępne na rynku energooszczędne lampy CFL różnią się od siebie swoją mocą. Zakres ich mocy mieści się między 85 W a 300 W. Umożliwia to dopasowanie lamp do konkretnego rodzaju prowadzonej uprawy. Ważne jest jednak, aby sprawiać na produkty sprawdzonych producentów. Dzięki temu można mieć pewność, że zakupione lampy spełnią swoje zadania i służyć będą przez bardzo długi czas. Nie można zapomnieć także o cenie tego typu lamp. Nie są to produkty drogie, co dodatkowo wpływa na ich dużą popularność.

Rodzaj lamp CFL a wielkość growboxa

Chcąc uprawiać rośliny w domu, w pierwszej kolejności zastanowić należy się nad wielkością growboxa. Lampa CFL to bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim w przypadku niewielkich upraw. Jeśli ktoś zatem planuje dopiero rozpocząć swoją przygodę z uprawą roślin i pierwszy growbox nie będzie duży, to lampy CLF będą idealnym wyborem. Duża wydajność świetlna i żywotność sprawia, że niemal każdy użytkownik tych lamp jest z nich bardzo zadowolony. Warto zatem zapoznać się z dostępną ofertą tego typu lamo i wybrać dla siebie najlepszy produkt. Jeśli ma się wątpliwości co do zakupu konkretnego rodzaju lampy, to warto poprosić o pomoc pracownika sklepu, który doradzi najlepszy produkt do konkretnego rodzaju plantacji.