Fotel zdrowy dla kręgosłupa – jak go wybrać?

0
1059
Fotel zdrowy dla kręgosłupa - jak go wybrać

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale badania wskazują na to, że zaledwie 2 lub 3 godziny dziennie spędzane w fotelu biurowym, który nie jest do nas odpowiednio dopasowany, może prowadzić do licznych problemów z naszym zdrowiem, gdzie nacisk kładziony jest oczywiście zwłaszcza na problemy z naszym kręgosłupem.

Dlatego właśnie tak ważny jest wybór krzesła lub fotela biurowego, który będzie zdrowy dla naszego kręgosłupa. Warto, aby pamiętali o tym nie tylko sami zainteresowani, czyli sami pracownicy, ale również szefowie firm i managerowie, którzy mogą mieć faktyczny wpływ na zdrowie swoich pracowników, m.in. właśnie ze względu na fotele biurowe, które dla nich wybiorą. W końcu każdy z pracowników spędza w swoim fotelu zazwyczaj nie mniej, niż 8 godzin dziennie – to ilość, która szybko może doprowadzić do wspominanych już wcześniej zdrowotnych problemów.

O czym jednak pamiętać, gdy chcemy kupić fotel zdrowy dla kręgosłupa?

Odpowiednie oparcie

Pamiętajmy, że przede wszystkim samo oparcie, jak i cały fotel, muszą być ergonomiczne, czyli dopasowane do naszych cech fizycznych. W przypadku oparć mowa oczywiście o odpowiednich wypukłościach, które są dopasowane do naszego kręgosłupa. Zaliczamy do nich m.in. poduszki lędźwiowe, które są bardzo wygodnym i zdrowym rozwiązaniem. Brak odpowiednich wypukłości sprawia, że nasz kręgosłup narażony jest na przeciążenia i napięcie, co może prowadzić do problemów zdrowotnych. Pamiętajmy, że zmiany, które zachodzą w naszym kręgosłupie, mogą w pewnym momencie okazać się nieodwracalne!

Przy temacie oparcia warto pamiętać również o wyborze odpowiedniego materiału. Najlepszą opcją jest oczywiście naturalna skóra, ale jeżeli jest to opcja dla nas za droga, zamiast jej ekologicznego odpowiednika, znacznie lepiej postawić na fotele z siateczki czy odpowiedniej membrany. Dzięki nim oddychalność fotela będzie znacznie wyższa, dzięki czemu komfort pracy w nim znacząco wzrośnie.

Siedzisko

I ono musi być odpowiednio, choć tylko lekko, wyprofilowane. Nie może być osadzone ani zbyt głęboko, ani płytko – w tym wypadku musimy poszukiwać złotego środka. Całość powinna być zaokrąglona z przodu, co znacznie podwyższa komfort użytkowania fotela.

Samo siedzisko powinno również delikatnie opadać. Sprawdźmy również przed zakupem, czy nie uciska ono naszych ud. Co do wielkości – warto decydować się na rozwiązania, które sięgają 2/3 naszych ud. Całość powinna być również wykonana z przewiewnego materiału. Ważne jest również wypełnienie – zastanówmy się, czy jest ono odpowiedniej jakości, ponieważ przy tak intensywnej eksploatacji może okazać się, że fotel szybko się wygniecie i samo siedzisko będzie dla pracownika po prostu twarde i niewygodne.

Zagłówek

Jeżeli nie chcemy mieć problemów z napięciem mięśni czy bólami szyi bądź jej okolic, warto postawić na zagłówek. Doceni to każdy pracownik, ponieważ dzięki niemu uda mu się odciążyć szyjny odcinek kręgosłupa, co w perspektywie wielu godzin w biurze znacząco wpłynie na komfort jego pracy.

W przypadku zagłówków kluczowe jest to, aby odpowiednio dopasować go do naszych wymagań. Tutaj jedną z kluczowych kwestii jest nasza wysokość, dlatego, jeżeli tylko posiadamy taką opcję, warto postawić na regulowany zagłówek, dzięki czemu zawsze każdemu z pracowników uda się idealnie dostosować go do swoich specyficznych wymagań.

Podstawa to regulowanie

Już kilka razy o nich wspominaliśmy. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że to właśnie one są kluczem do wyboru fotela czy krzesła zdrowego dla naszego kręgosłupa. Bez regulacji bardzo trudno dobrać fotel dla konkretnej osoby, dodatkowo, w przypadku zmiany pracownika może okazać się, że dany fotel nie będzie pasował nowo zatrudnionej osobie, co dostarczy nam nie tylko dodatkowej pracy, ale również kosztów.

Pamiętajcie – im więcej regulowanych elementów w naszym fotelu, tym lepiej dla osoby, która będzie z niego korzystać. Do tej pory wspominaliśmy o regulowanym zagłówku, jednak warto pamiętać, że opcję regulacji wysokości musi posiadać sam fotel – jest to jednak zazwyczaj opcja wręcz obowiązkowa w każdym fotelu biurowym. Idąc dalej, warto postawić na regulowane podłokietniki (a same podłokietniki zawsze powinny pojawić się w każdym kupionym przez nas fotelu biurowym!), regulowane oparcie czy samo siedzisko.

Częste zmiany i regulacje mogą odbić się na mechanizmach konkretnego fotela, więc nie zapomnijmy sprawdzić ich jakości. Im więcej materiałów wykonanych jest z metalu, tym trwalszy będzie fotel.

Zakup foteli biurowych przez internet

Jeżeli poszukujesz fotela zdrowego dla swojego kręgosłupa, z licznymi opcjami regulacji, który jednocześnie nie musi być drogi – koniecznie zapoznaj się z ofertą E-krzeslo.com.pl. Olbrzymi wybór krzeseł i foteli sprawia, że każdy znajdzie tam rozwiązanie dla siebie. W przypadku jakichkolwiek problemów lub wątpliwości – zachęcamy do kontaktu z profesjonalną i pomocną obsługą. Do tej pory tysiące zadowolonych klientów zdecydowały się na rozwiązania od E-krzeslo.com.pl – możesz być kolejnym z nich!

e-krzeslo.com.pl