Fototapety jako dekoracje ścienne

0
5043
Fototapety jako dekoracje ścienne

Wielu architektów i dekoratorów wnętrz poleca stosowanie fototapet, jako dekoracji naściennych. Dzięki nim w szybki i prosty sposób spersonalizować można dosłownie każde pomieszczenie tak, aby jego wygląd zaspokajał oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Co ciekawe, fototapetę można zamontować własnoręcznie, bez ingerencji fachowców co sprawia, że remont mieszkania wydaje się nie tylko prosty, ale również tani. Czy fototapety sprawdzą się jako dekoracje naścienne?

Fototapety jako dekoracje ścienne- modne rozwiązanie na każdą ścianę

Fototapety pasują na każdą ścianę

Bez względu na to, jakim dysponuje się kształtem pokoju, czy rozstawem drzwi i okien, fototapeta będzie wyglądała doskonale nawet na niewielkim skrawku ściany. Fototapety można zakupić na wymiar, co sprawia, że nadają się do każdego pomieszczenia. W przypadku zmiany wizji fototapety ponadto mogą być przycinane i dopasowane do ściany tak, jak życzy sobie tego klient. Fototapety wykorzystane mogą być również na trudnych powierzchniach, takich jak nierówne, czy chropowate ściany lub wysokie pomieszczenia. Wszędzie zaprezentują się doskonale.

Szybka zmiana stylu całego mieszkania

Osoby znudzone nudnym, klasycznym i poprawnym stylem, który widoczny jest w wielu sklepach meblowych, mogą w prosty sposób zmienić cały charakter wnętrza, nawet wtedy, kiedy nie dysponują wieloma meblami, ani pomysłem na zmianę wyglądu wnętrza. Zastosowanie fototapety z motywem lasu, czy ludzi doda mieszkaniu nowoczesności i niebanalności. Dzięki temu nawet pojedyncza sofa i niewielki stolik kawowy będą prezentowały się jak na wystawie sztuki!

Mnogość wzorów i kolorów!

Decydując się na zastosowanie fototapety na ścianę w swoim mieszkaniu, czy domu, klienci nierzadko zaskoczeni są tym, jak wiele wzorów i motywów mają do wyboru. W ostatnim czasie najczęściej sprzedawały się fototapety z motywem lasu, drewna oraz futurystycznych przedmiotów. Oprócz tego dostępne są również warianty z krajobrazami, imitacje dzieł sztuki oraz jednolite fototapety w jednym kolorze. W nowoczesnych pomieszczań wiele osób decyduje się na fototapetę z motywem betonu, gdyż oryginalny beton architektoniczny kosztuje znacznie więcej, niż fototapeta.

Fototapety na ścianę, fototapety do salonu – BajeczneObrazy.pl

Wysoka jakość wykonania

Fototapety różnią się od tradycyjnych tapet przede wszystkim jakością. Tworzone są one z solidnych materiałów, które zazwyczaj odporne są na zachlapania, czy zabrudzenia. Można więc stwierdzić, że fototapety to doskonałe rozwiązanie dla rodziców małych dzieci, którym nie brakuje pomysłów, a dusza artystyczna skłania je często do wyrażenia swoich emocji na ścianie. Fototapety drukowane są przede wszystkim na papierach wysokogatunkowych, co sprawia, że decyduje się na nie coraz większa grupa klientów.

Fototapety jako dekoracja naścienna pokoju młodzieżowego

Rodzice nastolatków zapewne zdają sobie sprawę z tego, jak ciężko jest zaspokoić wymagania dorastających osób, które wyszły już z okresu dziecięcego, jednak nie weszły jeszcze w okres dorosłości. To czas szaleństwa i wyrażania siebie. W pokojach nastolatków królują nie tylko futurystyczne kształty, ale również motywy miasta i ulubionych zespołów. Do tego wystarczy dodać proste, klasyczne meble, ciekawą pościel i pokój nastolatka gotowy! To szybki i prosty sposób na tani remont, kiedy dorastająca osoba zgłasza znudzenie dotychczasowymi motywami. Nie trzeb do tego skomplikowanych prac remontowych, a fototapeta może zawisnąć na ścianie w ciągu kilku godzin!

Fototapety jako dekoracja edukacyjna w pokoju małego dziecka

Mali odkrywcy potrzebują bodźców wzrokowych i słuchowych, aby w pełni się rozwijać. Oprócz zabawek, w pokoju dziecięcym zaleca się także stosowanie specjalnych fototapet edukacyjnych, na których znaleźć mogą się nazwy kontynentów, zwierzęta, owoce, czy liczby. Dzięki temu pokój dziecka zyska nie tylko nowe życie, ale również dziecko będzie miało okazje do stałego rozwoju poprzez zabawę. To kreatywny pomysł na zmianę aranżacji pomieszczenia, kiedy dziecko wyjdzie już z fazy niemowlęcej.

Czy fototapety jako dekoracje ścienne mają jakieś wady?

Jeszcze kilka lat temu główną wadą fototapet bez wątpienia było to, że nie można było ich nakładać na wszystkich ścianach. Wówczas wiele do życzenia pozostawiał również materiał, z jakiego fototapeta była przygotowana, gdyż miał tendencję do odklejania, a jego równie przyklejenie było uciążliwe dla niewprawionych rąk. Obecnie jakość fototapet przewyższa tradycyjne tapety, a mnogość kolorów zachęta nowe osoby do zdecydowania się na takie rozwiązanie. Dawniej fototapety nie mogły być umieszczane w miejscach, takich jak kuchnia, czy łazienka, gdyż groziło to zalaniem ich struktury. Obecnie wystarczy fototapetę laminować, aby w pełni cieszyć się jej pięknej i nie obawiać się możliwych uszkodzeń. Warto również pamiętać, że fototapeta może nie spełnić naszych oczekiwań i okazać się nietrafionym dodatkiem do pokoju, jednak zazwyczaj ma to miejsce w przypadku nieprzemyślenia motywu na jej powierzchni. Trzeba więc podjąć dobrze przemyślaną decyzję.