Jak dbać o narożnik w salonie?

0
1622
Jak dbać o narożnik w salonie

Twój narożnik nie wygląda już tak, jak w dniu zakupu? Przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek, które pozwolą uzyskać nowy wygląd narożnika i wydłużyć jego życie. Nie musisz przy tym rezygnować z jego korzystania, ani traktować narożnik, jak eksponat w muzeum.

Jak dbać o narożnik na co dzień?

Twój narożnik w salonie potrzebuje też codziennej pielęgnacji. Na uwagę zasługuje nie tylko siedzisko i oparcie, ale także poduszki.

 • Codziennie przywracaj pierwotny kształt poduszek, poprzez ugniatanie i uciskanie, by w ten sposób dłużej zachowały swoją elastyczność i kształt.
 • Zapobiegaj plamom i pozbywaj się ich na bieżąco, dzięki suchej lub wilgotnej ściereczce wyczyść świeże plamy.
 • Nie wystawiaj narożnika na działanie promieni słonecznych oraz gorących grzejników, ponieważ tkanina może tracić swoje właściwości. Poszycie meble wyblaknie oraz będzie bardziej podatne na przecieranie.

Jak dbać o narożnik raz w tygodniu?

Twój narożnik jest sercem Twojego salonu, więc nie zaniedbuj jej podczas sprzątania całego domu. Cotygodniowe nawyki pomogą odświeżyć ten mebel tapicerowany i cały pokój małym nakładem sił. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, a narożnik pozostanie jak nowy.

 • Pozbądź się kurzu z narożnika. Na narożniku codziennie osiada miliony drobinek kurzu, które są idealną pożywką dla roztoczy, co z kolei wywołuje objawy alergii. Zamiast kącika relaksu otrzymujesz siedlisko alergenów, dlatego tak ważne jest ich regularne czyszczenie.
 • Wytrzyj tkaninę czystą wilgotną lub suchą ściereczką w zależności od rodzaju tkaniny i zaleceń producenta. Spowoduje to usunięcie drobinek z powierzchni narożnika oraz zapobiegnie tworzeniu się stopniowych plam na powierzchni tkaniny.
 • Odkurz narożnik i jego poduszki za pomocą odkurzacza, by skuteczniej i głębiej sięgnąć do pokładów kurzu i brudu. Aby uniknąć uszkodzenia tkaniny, zaleca się stosowanie niskiego trybu odkurzacza oraz końcówki zakończonej włosiem.
 • Szczotkuj tkaninę pluszową i welurową delikatną szczotką do mebli tapicerowanych, by odświeżyć kolor i unieść włókna.
 • Pozbądź się pilingów, które powstają na powierzchni tkaniny. Pilingi to zmechacenia, które sprawiają, że narożnik może tracić na wyglądzie. Użyj golarki do ubrań, która delikatnie usunie pillingi z poszewek poduszek i siedziska.

Jak dbać o narożnik raz w miesiącu?

Niezależnie od tego, czy chodzi o porządki przedświąteczne, wiosenne weź pod uwagę gruntowne czyszczenie narożnika, jeśli chcesz, by Twój dom naprawdę lśnił. Pamiętaj o codziennych i cotygodniowych nawykach pielęgnacji mebli tapicerowanych i dołóż do tego gruntowne porządki, a Twój narożnik odwdzięczy się świeżym wyglądem i niezmiennym komfortem.

 • Odkurz na początek całą tapicerkę narożnika na niskim trybie odkurzacza i pamiętaj o podłodze. Narożniki na wysokich nóżkach ułatwiają mycie podłogi pod meblem, jednak jeśli nie masz tak łatwego dostępu, odsuń go i wyczyść podłogę. To miejsce jest często pomijane, a gromadzi się tam mnóstwo kurzu i brudu.
 • Otwórz pojemnik na pościel i odkurz wnętrze oraz przetrzyj wilgotną ściereczką, by pozbyć się kurzu. Następnie rozłóż narożnik i pozostaw na jakiś czas, aby materac, na którym śpisz, wywietrzył się.
 • Zastanów się, czy przeniesienie narożnika w inne miejsce salonu pomoże zwiększyć powierzchnię i ułatwi codziennie funkcjonowanie. Pamiętaj, by unikać wystawiania narożnika na światło słoneczne.
 • Odśwież wygląd kanapy, zmieniając poszewki poduszek, dzięki temu, minimalnym nakładem finansowym możesz zyskać nowe wnętrze.

Jeśli Twój narożnik stracił swoje walory estetyczne i użytkowe, najlepszym rozwiązaniem jest zakup nowego narożnika do salonu. Nowoczesne narożniki wykonane są z pianek wysokoelastycznych odpornych na odkształcenia, tkanin łatwozmywalnych i odpornych na rozlanie kawy, czy wina. W ten sposób zyskasz nowoczesny narożnik w salonie, który po latach nadal będzie wyglądał, jak nowy.

naroznik-do-salonu-quest