Jak dobrać lampy wiszące do salonu?

0
1249
Jak dobrać lampę do salonu

Salon to takie pomieszczenie w każdym domu, które jest jego wizytówką, to tutaj zazwyczaj zapraszamy gości, którzy nas odwiedzają, częstujemy ich kawą i dobrym ciastkiem i to właśnie salon zapada im w pamięci po wizycie w naszym domu

Warto zadbać, aby salon był wyjątkowy i niepowtarzalny, urządzony tak, abyśmy my i nasi goście czuli się w nim dobrze i chcieli do niego wracać. Należy więc dobrze przemyśleć i zadbać o wszystkie szczegóły, takie jak, np. oświetlenie.

Dobre oświetlenie salonu

Oświetlenie w naszym salonie, to kwestia, której nie należy bagatelizować, bowiem dobrze dobrane, potrafi podkreślić wszelkie jego walory. Lampy wiszące, to dobry i praktyczny pomysł. Tego typu lampy dają dobre oświetlenie całego salonu, z pewnością lepsze niż np. lampy stojące, umieszczone w jednym z rogów pokoju – w tym przypadku oświetlamy tylko skrawek salonu, pozostawiając resztę w cieniu. Warto lampę zamontować na suficie, w samym centrum salonu, najlepiej, jeśli lampa posiada kilka żarówek, skierowanych na różne strony salonu i równomiernie je oświetlających.

Jaką lampę dobrać?

Lampy wiszące występują w wielu fantazyjnych wzorach i kolorach. Kształt lampy – zależy wyłącznie od naszej fantazji. Warto pamiętać, że lampa oprócz praktycznej funkcji – jaką jest oświetlanie pomieszczenia, może stanowić także gustowną ozdobę, dlatego trzeba dobrze przemyśleć wybór kształtu lampy. Kolor warto dobrać do odcienia ścian, jakie mamy w urządzanym salonie. Dlatego z zakupem lampy powinniśmy  wstrzymać się do momentu, kiedy ustalimy już kolor wnętrza i wtedy dobierzemy taki, który będzie pasował.

Wybierając lampy wiszące, ich kolor może być taki sam jak kolor wnętrza, wtedy kompozycja będzie dawać wrażenie idealnie skomponowanej całości i przemyślanego pod względem projektu wnętrza. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby wybrać lampę w odcieniu kontrastującym z kolorem ścian wnętrza – wtedy pomieszczenie nabierze charakteru i będzie mieć swój własny, niepowtarzalny styl.  Kontrastowy kolor lampy we wnętrzu, to dobry pomysł jeśli chcemy zwrócić na nią uwagę odwiedzających nas gości.

Lampa biała w białym wnętrzu, to ciekawa kompozycja, ale lampa czarna zwisająca nad białym salonem – to także idealne połączenie, które będzie zachwycać. Wybór należy już tylko i wyłącznie do nas i do naszych upodobań. W końcu salon który urządzamy jest nasz i to przede wszystkim nam ma się podobać. Lampa bez wątpienia to dobry element stanowiący ozdobę jak i praktyczne wykończenie salonu.