Jak funkcjonalnie wyposażyć jadalnię?

0
440
Jak funkcjonalnie wyposażyć jadalnię?

Jadalnia to pomieszczenie, w którym być może spędzana jest większość czasu. Zazwyczaj jadalnia jest pomieszczeniem otwartym i jest połączona z salonem i kuchnią. Jest to miejsce przeznaczone na rodzinne spotkania przy posiłkach. Dobrze jest więc, żeby to miejsce było praktycznie wyposażone. Praktycznie urządzona jadalnia będzie wprowadzać w dobry nastrój i sprawiać, że będzie się chciało spędzać tutaj jak najwięcej czasu.

Funkcjonalna jadalnia

Jak sprawić, żeby jadalnia byłą funkcjonalna? Nie jest to tak trudne, jak by się mogło wydawać. Nie potrzebne są też jakieś duże remonty. Wszystko zależy od tego, jak duża jest jadalnia. Uniwersalne rozwiązania do jadalni to np.: Duże regały — jest to bardzo dobry sposób na wszystkie niezbędne rzeczy, które potrzebuje się w jadalni. Takie regały pomieszczą wszelkie kubki, szklanki, kieliszki czy też zastawy stołowe. Można również wyposażyć się w długi, ale wąski stół. Optycznie powiększy to jadalnię. Warto również pamiętać, że krzesła powinny być wygodne, posiadające specjalne obicia, ale można też zaopatrzyć się w poduszki na krzesła. Tak samo krzesła, jak i stół powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów, aby posłużyły na długie lata.

Jeśli jadalnia jest mała należy zastosować się do tych rozwiązań: 

  • Rolety w stylu rzymskim — będą sprawiały, że pomieszczenie stanie się ciepłe. W słoneczne dni będą pomagać w zacienianiu pomieszczenia, ale nie będą go w żaden sposób przytłaczać i zmniejszać.
  • Oświetlenie — doskonałym rozwiązaniem jest zamontowanie lamp o jasnym kolorze. To sprawi, że pomieszczenie stanie się milsze i przyjemniejsze dla oka.
  • Duże lustra powieszone na ścianach — ten sposób sprawi, że pomieszczenie będzie wydawać się o wiele większe niż w rzeczywistości.

Jeżeli jadalnia jest raczej mniejsza, dobrze zastosować jest te sposoby:

  • Aranżacja boho — ten styl posiada bardzo bogate wzornictwo, ale materiały, które się wykorzystuje to np. naturalne drewno. Taki zabieg pozwoli uzyskać przyjemną atmosferę w pokoju i nie będzie jej pomniejszać.
  • Duży stół — pomoże to podkreślić, że jadalnia jest duża.
  • Funkcjonalne meble — np. komoda, w której można przechowywać sztućce, zastawę czy szklanki. Na takiej komodzie można postawić zdjęcia oprawione w ramki czy też wazon z kwiatami.

Dodatkowy wystrój jadalni

Być może niektórzy chcieliby jeszcze co nieco dodać do wystroju jadalni. Jakieś niewielkie dodatki, które mogą zrobić ogromną różnicę. Takimi dodatkami jest, chociażby patera na owoce. Można też postawić na stole wazon ze świeżymi kwiatami, a na ścianach powiesić jakieś oryginalne obrazy. Jeżeli ktoś jest miłośnikiem roślin, można ozdobić jadalnię dużymi roślinami, które również będą dodawać dodatkowego uroku, a także dodawać nieco nowoczesności.

Warto w swojej kuchni znaleźć miejsce na typowo imprezowe gadżety, typu fontannę fondue (https://www.fide.pl/jadalnia/fondue/).

Wyposażenie jadalni to nic trudnego. Warto zastosować się do powyższych rozwiązań, takich jak odpowiedni, stół i krzesła, a także funkcjonalne meble i komody. Do większych i mniejszych pomieszczeń wykorzystuje się różne metody, ale można również zastosować się do uniwersalnych rozwiązań, które będą się sprawdzać w każdym z przypadków.