Jak odmienić swoje mieszkanie dzięki dekoracjom ściennym?

0
1025

Nudne wnętrze można w łatwy sposób ożywić odpowiednimi dodatkami, które nadadzą mu charakter i wprowadzą nieco odmiany w monotonnej kompozycji. Czasem wystarczy jedna, drobna zmiana, która sprawia, że cała aranżacja nabiera zupełnie innego wymiaru – ze ścianami jest podobnie.

Plakaty i obrazy

Ta forma dekoracji ścian znana jest już od wieków i przez ten czas mocno ewoluowała. Ogromne obrazy o ciemnych kolorach w bogato zdobionych ramach zastąpiono nowoczesnymi motywami w ramkach prostych, zazwyczaj czarnych lub białych. Najmodniejszym motywem obecnie są egzotyczne, duże i zielone liście oraz tropikalne kwiaty. Szeroki wybór takich wzorów znajduje się na agatameble.pl. W ofercie również popularne od kilku sezonów napisy w formie obrazów lub plakatów, które oprócz stylowej dekoracji, niosą dodatkowo jakiś przekaz.

 

Metalowe formy

Szał na srebrne, złote i miedziane konstrukcje dekoracyjne wciąż utrzymuje się na jednej z czołowych pozycji w aranżacji wnętrz. Oprócz ozdób stawianych na meble, metalowe elementy wkradły się również w dekoracje dedykowane ścianom. Formy przypominające gałęzie drzew lub nowocześnie połączone figury geometryczne to tylko kilka propozycji agatameble.pl, które wzbogacą wnętrze ożywiając pustą ścianę.

 

Naklejki

Jeszcze kilka lat temu naklejki kojarzyły się z czymś tandetnym, jednak dostępne obecnie wzoru zupełnie temu stwierdzeniu przeczą. Oprócz czarnych, najczęściej wybieranych napisów, takich jak „Home sweet Home” szczególną uwaga cieszą się również różnokolorowe naklejki do pokojów dziecięcych, które przedstawiają między innymi urocze sowy, jednorożce, motywy z gier i filmów. Naklejka ścienna to jeden z najlepszych i stosunkowo niedrogich sposobów na to, by wprowadzić do wnętrza nieco odmiany.

 

Fototapety

 

Ten rodzaj dekoracji ściennej daje o wiele większe możliwości niż naklejka. Powierzchnia fototapety jest znacznie większa, dzięki czemu przy odpowiedniej ilustracji można optycznie powiększyć i rozjaśnić pomieszczenie.