Jak stworzyć luksusowy salon?

0
1607
Jak stworzyć luksusowy salon?

Wiele mówi się teraz o oszczędnych minimalistycznych aranżacjach. W modzie jest proekologiczny i dość chłodny styl skandynawski, a miłośnicy loftów chętnie sięgają po surowy industrial. Nie wolno jednak myśleć, że tylko tak wyglądają polskie mieszkania, ponieważ są ludzie, którzy od przestrzeni wokół siebie wymagają zdecydowanie więcej, którzy świadomie kreują eleganckie wnętrza od koloru ścian aż po najmniejsze detale. Dlatego właśnie moda na luksusowe salony jest ponadczasowa.

  1. Otaczaj się pięknem
  2. W poszukiwaniu stylu
  3. Wyposażenie

Otaczaj się pięknem

Salon to miejsce spotkań i wizytówka mieszkania lub domu. Ten wykończony luksusowo, będzie przyciągał elegancją, pięknem, szlachetnymi materiałami i doskonałym wykończeniem. Dzięki temu nie będzie ulegał chwilowym trendom. Taki salon wypełniają wysokiej klasy meble oraz przykuwające uwagę dodatki. Tu każdy element ma swoje miejsce i jest pieczołowicie wybrany. Dlatego zakupy i aranżacja wymagają czasu, wiedzy i oczywiście pieniędzy.

Najczęściej luksusowe salony wykończone są w jasnych barwach. Dominuje tu szarość połączona z bielą, królują ponadczasowe beże, ponieważ są one idealnym tłem dla mebli i dodatków. Oczywiście też pojawiają się intensywne szlachetne odcienie butelkowej zieleni, granatowego czy koloru wina, które fantastycznie prezentują się na jasnym tle. W takiej przestrzeni nie może brakować również połysku. Tu złoto, srebro i mieniące się kamienie lub szkło podkreślają ekskluzywny charakter miejsca.

W poszukiwaniu stylu

Samo hasło „luksusowy” jest punktem wyjścia do tworzenia aranżacji w różnych stylach. Wyszukane dodatki z Rosanero będą idealne, gdy zależy nam na tym, by wykreować wnętrze nowoczesne, harmonijne i bardzo gustowne. One są również interesującym punktem wyjścia, gdy planujemy eklektyczną przestrzeń, która ze smakiem łączy różnego rodzaju inspiracje, ale w efekcie daje bardzo harmonijne i uporządkowane wrażenie. Jednym ze stylów, po które często się sięga jest glamour. Nieco ekstrawagancki, nasycony błyszczącymi dodatkami oraz połyskującymi meblami. By nie wpaść w przesyt, warto go jednak dawkować, sprytnie łącząc na przykład ze stylem nowojorskim. Dla niego charakterystyczne są luksusowe lampy, klasyczne meble o opływowych kształtach i delikatniejsze detale. Tu rządzi światło, które wpada przez duże okna ozdobione jedynie delikatnymi firanami. Ta jasna przestrzeń jest niezwykle ważnym elementem dekoracyjnym.

Wyposażenie

Niezwykle ważnym elementem w salonie i w jadalni, która coraz częściej stanowi jego część, są meble. To one tworzą klimat, a także sprawiają, że mamy miejsce do odpoczynku, wspólnego spędzania wolnego czasu czy też długich rozmów przy stole. Także w luksusowych salonach królują meblościanki, a w centralnym miejscu pojawia się zazwyczaj duży, miękki i niezwykle komfortowy komplet wypoczynkowy. To jest najlepsze zaproszenie na popołudniową kawę, wspólny seans filmowy. O wygodę przy stole zadbają ekskluzywne krzesła tapicerowane, które są również niezwykle charakterystycznym wyróżnikiem stylu. Wykonane z doskonałej jakości materiałów przez wiele lat będą najlepszą dekoracją pokoju.

Na podłodze w salonie sprawdzą się marmurowe płytki, które wprowadzą niezwykły klimat. Te osoby, które obawiają się, że może być on zbyt chłodny, chętnie sięgają po drewniane deski. Tu oczywiście najlepiej prezentować się będą te wykonane ze szlachetnych gatunków. Poza tym drewno na podłodze jest ponadczasowe, zawsze świetnie się prezentuje i zapewnia elegancki wygląd, komfort oraz izolację akustyczną. I jest najlepszą podstawą pod całą luksusową aranżację.