Jak urządzić przytulne wnętrze za nieduże pieniądze?

0
866
Jak urządzić przytulne wnętrze za nieduże pieniądze

Nasze domy i mieszkania powinny być miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie i komfortowo. Aby tak właśnie było, wnętrze powinno spełniać pewne warunki. Jednym z nich jest przytulny wystrój. Taki, który pozwala nabrać energii, zregenerować się po ciężkim dniu w pracy i wyciszyć gdy tego najbardziej potrzebujemy. Jak go zaaranżować, nie rujnując przy tym swojego budżetu? Są na to pewne sposoby.

Najpierw rekonesans.

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek zmian musimy dobrze zastanowić się nad tym co tak naprawdę nam odpowiada. Pamiętajmy że, niektórzy z nas będą czuli się komfortowo w skandynawskiej stylistyce, natomiast inni postawią na nowoczesny wystrój. Mówiąc prościej: każdy ma swój gust i styl. Na początku warto więc poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z inspiracjami wnętrzarskimi. Gdzie ich szukać? W gazetach wnętrzarskich, w telewizji, w sklepach z wyposażeniem wnętrz. Ogromną ilość inspiracji wnętrzarskich znajdziemy  oczywiście w internecie. Kopalnią pomysłów jest Pinterest. Sporo ciekawych pomysłów znajdziemy również na blogach wnętrzarskich. Blogerzy chętnie podpowiadają swoim czytelnikom w jaki sposób przeprowadzić niedrogie zmiany.

Pomysły na tanie zmiany.

Gdy już będziemy pewni co nam się podoba, co chcemy zmienić aby nasze wnętrze stało się przytulne, ale nie mamy na to dużych pieniędzy zastosujmy się do poniższych rad.

Zmiana koloru mebli.

To jeden z najczęstszych pomysłów na tanią metamorfozę wnętrza. Sprawdzi się szczególnie w kuchni. Gdy stare i niemodne szafki kuchenne zaczynają nas przytłaczać swoim wyglądem, możemy łatwo zmienić ich kolor malując fronty farbą lub oklejając je folią samoprzylepną (jeśli powierzchnia mebli jest płaska). Gdy pstrokate, albo ciemne meble przemienimy w białe, to na sto procent będziemy zaskoczeni efektem końcowym. Nie musimy przy tym wydawać fortuny na nowy zestaw, który kosztowałby nas przynajmniej kilka tysięcy złotych.

Kolor ścian

Tworząc przytulne wnętrze możemy również pokusić się o zmianę kolorów na ścianie. Malowanie ścian jest niedrogim rozwiązaniem, które potrafi zdziałać prawdziwe cuda. A na jaki kolor pomalować pokój albo sypialnię? To kwestia indywidualna, jednak przed zakupem farb warto dowiedzieć się więcej o oddziaływaniu kolorów na nasze samopoczucie oraz o optycznych trikach, które możemy wykonać z pomocą odpowiednio dobranych barw.

Odpowiednie dodatki

Nic bardziej nie sprawi, że wnętrze stanie się przytulne jak odpowiednie dodatki do wnętrz. Mogą to być wiklinowe kosze, lniane zasłony, kolorowe poduszki dekoracyjne albo wazony.  Dodatki możemy również wykonać samemu. Tutaj też ogromną bazą dla inspiracji jest internet. Oprócz zaoszczędzonych pieniędzy, samodzielne wykonanie dekoracji da nam również ogromną satysfakcję.

Kwiaty

Szczególnie latem o świeże kwiaty nie trudno. Jeśli mamy własny ogródek działkowy, albo posiada go ktoś z naszej rodziny to możemy ozdobić nasze wnętrza przepięknymi kompozycjami kwiatowymi. Roślinność nadaje wnętrzom przytulny i sielski charakter. Ciekawym pomysłem są także wertykalne ogrody, czyli ściany pokryte roślinnością. Jest to szczególnie pomocne w małych wnętrzach, gdzie nie mamy zbyt dużo miejsca na kwiaty doniczkowe.

Podsumowując

Powyższe pomysły, to tylko niektóre propozycje, które z powodzeniem możecie wykorzystać podczas przearanżowania swoich wnętrz. Pamiętajcie, że aby stworzyć przytulne wnętrze, wcale nie trzeba wydawać ogromnej ilości pieniędzy. Czasem wystarczy zmienić kolorystykę ścian i mebli, by całość prezentowała się świetnie.