Jak usuwać śnieg i lód z nawierzchni?

0
798
Jak usuwać śnieg i lód z nawierzchni

Wszyscy kochamy, gdy pada śnieg. Zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy przykryci ciepłym kocem i w ręku mamy aromatyczną herbatę. Nieco gorzej jest już wtedy, gdy musimy wyjść z naszego schronienia w mieszkaniu i udać się do pracy, czy na zakupy. Zjawiskowa aura, która niewątpliwie kojarzy się wszystkim ze świętami, może być niekiedy problematyczna. Zwłaszcza, gdy towarzyszy jej lód na chodnikach i spora ilość śniegu. Jak radzić sobie z utrudniającymi poruszanie się zjawiskami? W artykule opiszemy kilka niezawodnych sposobów.

Czy łopata jest dobra na wszystko? Niekoniecznie

Usunięcie niewielkiej ilości śniegu z chodnika może być dla nas niezłym treningiem aerobowym. Jednak pozbycie się białego puchu, gdy przybywa go coraz obficiej może stanowić niemały problem. Zwłaszcza, gdy zdecydujemy się wykorzystać do tego tradycyjną łopatę. Czas przeznaczony na „szuflowanie” moglibyśmy wykorzystać inaczej, np. spędzając go z rodziną. Co w tym świątecznym czasie będzie niezwykle mile widziane.
Inni mogą zachęcać do tego, aby nadmiaru śniegu i lodu pozbywać się z pomocą soli i piasku. Te rozwiązania również nie są do końca skuteczne. Piasek spowoduje niezadowolenie pani domu – która będzie miała jeszcze więcej pracy w domu – a sól nie będzie zbyt łagodna dla naszych butów i podłóg.

A może środek do usuwania śniegu i lodu stworzony z przeznaczeniem do rożnych rodzajów kamienia?

Zastosowanie specjalistycznego środka do odladzania kamienia sprawi, że ograniczymy czas pracy poświęcony na usuwanie lodu z nawierzchni i uzyskamy o wiele lepsze efekty. Preparat przeciwoblodzeniowy do kamienia to rozwiązanie, które ma działanie rozmrażające. Może być stosowany w obejściu domowym, a także miejscach publicznych. Sprawdzi się do odladzania kamiennych schodów, wejść, chodników, a nawet ulic. Co najważniejsze, jest dla kamienia całkowicie bezpieczny.

Specjalnie przygotowana mieszanka do odladzania kamienia działa w temperaturze o wiele niższej niż tradycyjna sól drogowa. Jej skuteczna nawet w -35 stopniach Celsjusza. I w przeciwieństwie do swojej „starszej siostry” nie ma negatywnego wpływu na znajdujące się w pobliżu jej aplikacji rośliny, czy otoczenie.

Dedykowany środek do odladzania z pewnością spotka się z aprobatą wszystkich domowników i nie tylko. A jest to spowodowane tym, że nie pozostawia śladów na butach, ani białych wykwitów. Nie będzie zatem szkodliwy dla obuwia, podłogi i kamienia. Jego formuła jest przemyślana w taki sposób, aby nie stanowił problemów dla kanalizacji. Preparat całkowicie się rozpuszcza i nie zatyka kanałów. Sprawdzi się również u osób, które posiadają zwierzęta. Chemia do usuwania lodu i śniegu nie niszczy delikatnych opuszek, łap i kopyt czworonogów.

Przyjazny dla zwierząt, ludzi i roślin

Chyba największym zaskoczeniem będzie jednak fakt, że pozostałości preparatu będą dodatkowo użyźniać glebę. Wiążą pył, kurz, a także nie stanowią zagrożenia dla metali – nie powodują ich korozji. Wszystkie te zalety były jednak niczym, gdyby nie fakt, że środek do odladzania powierzchni kamiennych jest preparatem wydajnym. A z wykorzystaniem takiej samej ilości środka możemy usunąć śnieg i lód z ponad 10 razy większej powierzchni niż w przypadku soli drogowej.

Jeśli śnieg i lód pojawiają się na Waszej posesji – w miejscach, gdzie znajduje się kamień – zamiast tradycyjnych środków, wybierzcie te dedykowane usuwaniu „znaków” zimy jak Snow&Ice. W ten sposób oszczędzicie nie tylko czas – który będziecie mogli poświęcić swojej rodzinie – ale również pieniądze.