Jaką wannę wolnostojącą wybrać?

0
675

Wanna czy kabina prysznicowa? To częsty dylemat. Wciąż jednak wiele osób stawia na wannę, zwłaszcza wannę wolnostojąca. Na rynku dostępne są wanny wolnostojące w różnych kolorach i wykonane z różnych materiałów. Dzięki temu możliwy jest zakup modelu, który prezentuje się w łazience niezwykle ekskluzywnie. Wybierając wannę wolnostojącą warto jednak zwrócić uwagę na kilka elementów.

Wanna wolnostojąca, a metraż

Wanna wolnostojąca będzie się dobrze prezentować w odpowiednio dużym pomieszczeniu. Dobrze zatem, aby łazienka miała przynajmniej 7 m2. Dzięki temu wannę będzie można ustawić w centralnym miejscu, a nie w narożniku czy tuż przy ścianie. Umożliwi to wejście do wanny z każdej strony.

Rozmiar wanny wolnostojącej

Wanny wolnostojące marki Marmorin dostępne są oczywiście w różnych rozmiarach, np.. https://www.fajnalazienka.com/firm-pol-1243326808-MARMORIN.html. Są jednak i takie modele, które uznać można za uniwersalne i najczęściej wybierane. Jeśli chodzi o wanny prostokątne to w tym przypadku najczęściej spotkać można się z wannami o szerokości od 70 do 100 cm i długości od 120 do 200 cm. W przypadku wanien owalnych to zwykle sprzedawane są one w wymiarach od 85×170 cm do 100×190 cm. Wanny okrągłe natomiast najczęściej mają średnicę 150 cm. Oczywiście to jaki wymiary wanny wolnostojącej wybrać, uzależnione jest od metrażu łazienki.

Materiał wykonania

Wybierając wannę wolnostojącą szczególną uwagę zwrócić należy na to, z jakiego materiału jest ona wykonana. Od tego bowiem w dużym stopniu zależeć będzie komfort kąpieli, a także łatwość czyszczenia wanny. Dużą popularnością cieszą się wanny wykonane z akrylu. Oferuje choćby wspomniana już marka Marmorin. Wanny wykonane z tego materiału są ciepłe. Dodatkową dają się także łatwo regenerować. Można usunąć z nich ewentualnie powstałe rysy. Oprócz wanien akrylowych na rynku dostępne są także modele wykonane ze stali emaliowanej. Wanny z tego materiału długo utrzymują ciepło oraz są bardzo trwałe.

Wygląd wanny

Przy wyborze wanny wolnostojącej oczywiście bardzo ważny jest jej wygląd. W przypadku łazienki urządzonej w stylu retro dobrym wyborem może być wanna o owalnym kształcie wykonana z żeliwa i kamienia. Natomiast w jeśli chodzi o łazienkę w stylu nowoczesnym to postawić można na wannę wykonaną z kompozytów oraz szkła. W nowoczesnej łazience najlepiej sprawdzi się wanna ze stali emaliowanej. Ciekawe rozwiązania pod tym względem oferuje marka Marmorin.