Jaki stół do winiarni? Tradycja czy nowoczesność.

0
1449
Jaki stół do winiarni - Tradycja czy nowoczesność

Wybierając stół do winiarni, warto kierować się swoim gustem oraz oczywiście, stylem, w jakim utrzymane jest wnętrze. Na pewno nie można pozwolić sobie na pozbawienie charakteru, tego wyjątkowego miejsca rubasznymi wstawkami.

Przydomowa winiarnia to zazwyczaj miejsca, które cieszy się wyjątkowym charakterem i ma swój klimat. Wybierając meble do winiarni, warto zatroszczyć się o to, by nie zniszczyć wyjątkowej atmosfery tego miejsca. Na stworzenie takiego klimatycznego zakątka, często czekamy kilkadziesiąt lat, układając sobie w głowach każdy szczegół, jak rodzaj podłogi, kolor ścian czy rodzaj światła, a nawet czasem czujemy już zapach. Nasze winne sanktuarium, musi mieć mieszankę najdostojniejszych winnic, oraz składnika, który nieodzownie kojarzy się z z dobrym smakiem nie tylko wina – czyli drewnem. W zamierzchłych czasach miejscem, gdzie przechowywano wino były beczki, lecz dziś są to głównie butelki. Dlatego ten niegdyś standardowy element, dziś może być jedynie dekoracyjny. Po co jednak marnotrawić cenną przestrzeń domowej winiarni niepotrzebnym sprzętem, jeśli w to miejsce można wstawić, w pełni funkcjonalny, charakterny stół dębowy. Taki mebel spełni rolę nie tylko miejsca użytkowego, ale także nada wnętrzu odpowiedniego ducha.

Jaki stół do winiarni?

Tradycja czy nowoczesność.

Wybierając stół do winiarni, warto kierować się swoim gustem oraz oczywiście, stylem, w jakim utrzymane jest wnętrze. Na pewno nie można pozwolić sobie na pozbawienie charakteru, tego wyjątkowego miejsca rubasznymi wstawkami.

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się być postawienie na ponadczasową klasykę. Meble wykonane z drewna nigdy nie wyjdą z mody i będą bezpiecznym wyborem zarówno dla tradycyjnych, jak i nieco bardziej nowoczesnych winiarni. Wydaje się, że tworzenie wnętrza warto by zacząć od duszy czyli np. solidnego dębowego stołu.

Unikalny klimat pomieszczenia pomoże podkreślić stół w całości wykonany z naturalnego drewna. Gruby blat, naturalne krzywizny i słoje widoczne gołym okiem – to wszystko sprawia, że ten mebel ma duszę.

Surowy, nieco rustykalny stół do winiarni to rozwiązanie dla ludzi ceniących wyrafinowanie, ale i prostotę. To połączenie funkcjonalności, dobrego smaku i elegancji w jednym, wyjątkowym meblu, który podkreśli charakter przydomowej winiarni.

Zobacz stół do winiarni z manufaktury SiG Furniture na www.sig-furniture.com