Jakie drzwi wejściowe warto kupić w bloku, aby zapewniały odpowiednie bezpieczeństwo?

0
729

Jednym z bardzo ważnych elementów każdego mieszkania są odpowiednie drzwi wewnętrzne. Ich znaczenie jest ogromne zarówno z powodu zapewniania nam odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, jak również powiadamiania osób wchodzących do naszego mieszkania o stylu, jaki u nas panuje. Na rynku dostępne jest wiele dodatków do drzwi takich jak klamki, progi, dodatkowe okucia czy też zabezpieczenia elektroniczne. Każdy z tych elementów pozwala na poprawienie wyglądu drzwi i bezpieczeństwa w swoim mieszkaniu.

Kierunek otwierania drzwi
Pierwszą kwestią, jaka związana jest z kierunkiem otwierania drzwi, jest to czy będą otwierane na zewnątrz, czy też może do wewnątrz. Drzwi do mieszkania są zwykle otwierane do zewnątrz jeżeli chodzi o górne piętra bloków. To rozwiązanie ma wiele zalet, a wśród jednych z najważniejszych jest fakt, że w przypadku silnego wiatru drzwi nie zostaną uszkodzone, ponieważ zostaną dociśnięte do futryny. W przypadku niższych kondygnacji drzwi otwierane na zewnątrz również się spotyka, jednak nie jest to rozwiązanie popularne.

Klasy odporności na włamanie
Każde drzwi antywłamaniowe muszą być określone klasą drzwi od 1-6. Drzwi takie muszą posiadać także certyfikat, który potwierdzi ich wytrzymałość. Oczywiście, aby otrzymać certyfikat i konkretną klasę, drzwi muszą być poddane odpowiednim badaniom, które sprawdzają drzwi jeśli chodzi o wytrzymałość na włamanie. Poziom 1 zapewnia standardowy poziom ochrony przed siłą fizyczną, poziom 2 pozwala zabezpieczyć mieszkanie przed włamywaczami używającymi prostych narzędzi, poziom 3 powinien zabezpieczyć mieszkanie przed włamywaczami korzystającymi z łomów i bardziej skomplikowanych narzędzi. Jeśli chodzi o drzwi określone poziomem wytrzymałości 4, to powinny zabezpieczać nawet przed profesjonalistami. Klasy 5, oraz 6 są to drzwi pancerne, które stosowane są w bankach i podobnych instytucjach.

Co powinny posiadać drzwi antywłamaniowe?
Aby drzwi zapewniały odpowiedni poziom bezpieczeństwa w bloku, powinny posiadać kilka najważniejszych cech, wśród których wymienić należy rygle pionowe, przynajmniej 3 zawiasy, atestowany zamek oraz bolce antywyważeniowe. Jeśli drzwi posiadają tego rodzaju cechy to powinny zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa zarówno w przypadku ataku osób nie będących profesjonalistami jak i tych mających bardzo duże doświadczenie.

Kingplast – drzwi dla Ciebie.