Jakie fotele wypoczynkowe polecają się do domu?

0
1713
Jakie fotele wypoczynkowe polecają się do domu

Doskonałej klasy meble wypoczynkowe stworzone są głównie z myślą o tym, by zapewniać dostęp do maksymalnej wygody ich użytkowania. W dobie ogromnych możliwości wyboru asortymentu meblowego warto zadbać o przemyślany wybór. Na jakie fotele wypoczynkowe warto zwrócić szczególną uwagę?

Istota ergonomii siedzenia

O ergonomii mówi się dziś dużo i w wielu różnych kontekstach. Ergonomia siedzenia fotelowego ma w sobie coś więcej, niż sam atrakcyjny wizualnie wygląd. Dobrze więc, jeśli znajdziemy w ofercie meblowej fotele szeroko regulowane, czyli takie, w których będziemy mogli dopasować do naszych indywidualnych potrzeb zarówno wysokość, głębokość jak i szerokość siedzenia, jak też profilować dowolnie oparcie lub móc zablokować mechanizm jezdny fotelowych kółek.

Popularne modele foteli

Fotele wypoczynkowe we współczesnej odsłonie mogą występować w różnorodnej postaci. Warto wiedzieć jednak, które modele cieszą się największą popularnością. Wśród nich wymienia się na pewno fotele bujane, przypominające czasy naszych babć, fotele jaja, o oryginalnym kształcie i wysokiej funkcjonalności, jak i fotele uszaki, leżakowe czy fotele papasan, przypominające nieco kształtem półmisek, o rattanowej konstrukcji, wzmocnionej masywną, bardzo wygodną materiałową poduchą.

Cech kilka fotel idealnego

Aby fotele wypoczynkowe mogły idealnie spełniać przypisaną im rolę i gwarantować dostęp do pełnego relaksu, dobrze wybierać takie modele, które wyposażono w stabilne siedzisko. Jego podstawą ma być baza licząca co najmniej 5 ramion.
Dalej – głębokość i szerokość siedzenia fotelowego również nie mogą być przypadkowe. Dobrze, jeśli wynoszą minimum 40 cm.
Kolejne ważne parametry to możliwość łatwej regulacji przedniej połowy siedziska, opcja swobodnego ruchu ramion użytkownika fotela, jak również wyposażenie w taką tapicerkę, która pozwoli na wygodne zagłębienie się w siedzisku na 2 – 3 cm w dół.

Fotele wypoczynkowe dostępne we współczesnej, bardzo szerokiej i urozmaiconej ofercie, z pewnością pozytywnie zaskoczą niejednego kupującego. Nawet tego najbardziej wymagającego.