Kiedy hokery to dobre rozwiązanie dla Twojego wnętrza?

0
1134
Kiedy hokery to dobre rozwiązanie dla Twojego wnętrza

Czy hokery drewniane to dobre rozwiązanie do mojego domu? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, na które niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To meble bardzo ciekawe pod względem wyglądu i wykonania, ale jednocześnie świetnie sprawdzające się w określonych okolicznościach. Warto więc dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Mówiąc najprościej, są to wysokie krzesła, nazywane przez niektórych „barowymi”, choć nie jest to określenie do końca oddające ich styl i zastosowanie. Na pewno jednak nadają się tylko i wyłącznie do wnętrz z wysoko umiejscowionym blatem, ponieważ właśnie w tym celu zostały zaprojektowane. Planując więc remont kuchni lub jadalni, ewentualnie baru jeśli ktoś takowym dysponuje, musimy pamiętać o zainstalowaniu dużego, wysokiego blatu, gdzie będzie można podawać napoje czy posiłki. To ciekawy pomysł na nietuzinkowe rozwiązania w niewielkiej jadalni. Wtedy hokery drewniane sprawdzą się doskonale!

Hokery w stylu nowojorskim

Jednym z ciekawszych dostępnych na rynku rozwiązań są hokery drewniane w stylu nowojorskim. To meble dość duże, ponieważ mają one formę krzesła z oparciem, jedyną różnicą są oczywiście długie drewniane nogi. Tego rodzaju projekty świetnie sprawdzają się w barach, ale również w domach – szczególnie, jeśli blatu używamy na przykład do jedzenia, czyli na krzesłach spędza się dłuższy czas. Ich zaletą jest wygoda i trwałość, a także ciekawy wygląd. Najczęściej są to proste konstrukcje drewniane z obitym materiałem siedziskiem.

Minimalistyczne formy

Wśród hokerów drewnianych da się znaleźć również te bardzo proste, w których projekt zakłada absolutny minimalizm. Najczęściej ograniczają się one do czterech nóg i niewielkich rozmiarów profilowanego siedziska. Świetnie nadają się do małych i jednocześnie sterylnych wnętrz. Na pewno trzeba pamiętać, że dłuższe siedzenie na takich krzesłach może być uciążliwe – przede wszystkim z powodu braku oparcia i małego siedziska. Rozwiązanie idealne do zasiadania „na chwilę”, a więc nie wszystkim będzie odpowiadało.

Skórzany komfort

Po zupełnie drugiej stronie znajdują się krzesła obite piękną skórą, które natychmiast rzucają się w oczy. Zwykle jest to duża, wysoka poducha i czarna lub brązowa połyskująca skóra. Ciekawe i niestety drogie rozwiązanie, ale jednocześnie świetny sposób na urządzenie jadalni. Świetnie nadają się również do pięknego, drewnianego baru. Podobnie jak w wypadku minimalistycznych projektów, również te hokery drewniane nie będą dla wielu rozwiązaniem optymalnym – gównie z powodu dużych rozmiarów i zaporowych cen.

Designerskie hokery

Nietypowe, dla niektórych po prostu nie do zaakceptowania, hokery designerskie są kategorią o której zdecydowanie warto wspomnieć. Nadają się do prostych, ale nowoczesnych wnętrz i są skierowane do osób, które nie boją się eksperymentować z wystrojem i nietypowe formy są dla nich czymś, o czym marzą w swoim wnętrzu. Tego typu mebli nie ma niestety na rynku dużo, ponieważ cieszą się stosunkowo małym zainteresowaniem. Warto rozważyć zamówienie u prywatnego stolarza z dobrym gustem.