Krycie dachów – komu zlecić montaż pokryć dachowych

0
844
Krycie dachów – komu zlecić montaż pokryć dachowych

Dach to jeden z bardzo ważnych elementów każdego budynku. W przypadku budowania domów jednorodzinnych dach pełni głównie funkcje bezpieczeństwa oraz chroni mieszkańców przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych. Dach musi być zawsze wykonany z solidnych i trwałych materiałów, które pozwolą mu na długo pełnić swoją funkcję na najwyższym poziomie.

Krycie dachów warto jest powierzać fachowym ekipom dekarskim, które znają się na tego typu zadaniach. Posiadają doświadczenie i umieją bez problemu dopasować materiał do posiadanej konstrukcji dachu i więźby. Bardzo dobrym wyborem są ekipy, które doceniane są na rynku od wielu lat i mają wypracowaną nienaganną opinię. Tego typu fachowcy precyzyjnie wykonują dach i zabezpieczą go przed działaniem czynników zewnętrznych (deszcze, śnieg, wiatr, promieniowanie słoneczne). Dobrze przeprowadzone krycie dachowe umożliwi skuteczne odprowadzenie zbierającej się wody oraz zanieczyszczeń, za pomocą systemów rynnowych i nie tylko.

Wybór materiału służącego do krycia dachu

Krycie dachowe można przeprowadzić z różnego rodzaju materiałów, a ich wybór jest uzależniony głównie od wyglądu całej konstrukcji oraz potrzeb klienta. Wiele osób budujących przeróżne budynki lub domy mieszkalnie nie ma pojęcia o ważnych zasadach, których nie należy pomijać podczas wyboru materiału na pokrycie dachowe.

Dobrym rozwiązaniem jest, zatem wynajęcie fachowej grupy dekarzy, którzy zajmą się doborem materiału oraz przeprowadzą profesjonalne krycie dachu. Profesjonalni dekarza zawsze oferują usługi doradcze, które obejmują właściwy dobór materiałów na pokrycie dachów oraz wstępny kosztorys. Dzięki temu klient będzie wiedział, z jakich materiałów może skorzystać i co dla niego będzie najlepsze. Dodatkowo od razu ma ustalony wstępny kosztorys krycia dachu, który może ulec nieznacznej zmianie.

Obecnie najchętniej wybieranym i polecanym materiałem do krycia dachów jest blachodachówka i dachówka ceramiczna. Tego typu pokrycia należą do nowoczesnych materiałów, które zapewniają wykonanie solidnego dachu. Krycie dachów przy wykorzystaniu blachodachówki i dachówki ceramicznej powinno być powierzone specjalistom z zawodu, jaki jest dekarz. Takie rozwiązanie daje gwarancję otrzymania ładnego, trwałego oraz odpornego dachu na wiele lat.

Krycie dachu za pomocą dachówki lub blachodachówki

Specjaliści dekarze mają ogromne pojęcie i wieloletnie doświadczenie odnośnie zachowywania i zmieniania właściwości materiałów służących na pokrycie przez kolejne lata użytkowania. Wpływ czynników takich jak promieniowanie UV, deszcz, śnieg oraz wiatr sprawiają, że pokrycie dachowe może ulegać zmianom. Często nawet na najlepszych materiałach mogą pojawić się wykwity zieleni (glony, porosty i inne). Dlatego zatrudniając dekarzy dowiemy się, jaki materiał powinniśmy wybrać, aby był dla nas korzystny. Fachowcy dopasują nam materiał do całej konstrukcji więźby i dachu, a także lokalizacji i położenia – inny materiał do budynków położonych w lasach, a inny na otwartych przestrzeniach narażonych na silne podmuchy wiatru. Oprócz kupna materiału i krycia dachu, warto zastanowić się nad jego konserwacją. Dekarze powinni nas poinformować o potrzebnych zabiegach, które należy wykonywać na pokryciu dachowym (czyszczeniu, myciu, konserwacji i innych).

Co powinna zawierać oferta fachowych ekip dekarskich? Na co warto zwrócić uwagę?

Wybierając zespół dekarzy do krycia dachu, konserwacji lub remontu trzeba zwrócić uwagę na ich ofertę. W najlepszych ofertach powinny znaleźć się kwestie takie jak:

 •       bezpłatne opracowanie kosztów krycia dachu, które są określane po wstępnym przeglądzie stanu pokrycia dachowego oraz więźby dachowej
 •       przygotowanie wstępnego kosztorysu przed zawarciem umowy – dekarze wyliczają ilość materiału i dodatkowych akcesoriów potrzebnych do wykonania krycia dachu, dzięki nim ustalają kosztorys
 •       kosztorys jest dodatkowo zaokrąglony i dzięki temu klienci mają pewność, że cena nie ulegnie zmianie (na pewno nie wzrośnie)
 •       firmy dekarskie bardzo często oferują przeróżne formy sfinansowania usługi, np. nieoprocentowane raty
 •       dekarze pomagają wybrać właściwy materiał do krycia dachu, przedstawiają najlepsze oferty
 •       dekarze często dają gwarancję bezpieczeństwa dachu na działanie nawałnic deszczowych oraz silnych wiatrów
 •       w ofercie wielokrotnie można znaleźć oprócz krycia dachu – wykonanie ocieplenia lub izolacji
 •       możliwość wzmocnienia lub wymiany starej więźby dachowej na mocniejszą
 •       podczas przeprowadzania krycia dachu istnieje możliwość założenia instalacji odgromowej
 •       krycie dachu może obejmować modernizację poddasza lub budowę komina
 •       gwarancja trwałego i estetycznego dachu na wiele lat.