Lampki do pokoju dziecięcego

0
1517
Lampki do pokoju dziecięcego

Podczas urządzania pokoju dziecięcego należy odpowiednio rozplanować jego oświetlenie. Jak stosownie dobrać lampy, które w zależności od aktywności dziecka, będą dobrze spełniały swoją funkcję w pomieszczeniu? Oświetleniem, które powinno znaleźć się w pokoju dziecka, jest lampa sufitowa, lampa stojąca, lampka nocna, kinkiety lub oświetlenie podłogowe.

Oświetlenie sufitowe

Do podstawowego oświetlenia, całego dziecięcego pokoju, najodpowiedniejsze będą lampy wiszące lub sufitowe. Bardzo popularne są modele z kilkoma źródłami światła. Niezwykle wygodne są warianty z kinkietami, które w zależności od wymogów pomieszczenia ustawisz według własnych potrzeb. Taka lampa dotrze ze światłem nawet w te najbardziej oddalone miejsca. Ilość ciekawych dziecięcych abażurów jest naprawdę duża. Klosze z ulubionymi postaciami z bajek czy kinkiety ozdabiane samolotami, kwiatami lub innymi dekoracyjnymi formami, pięknie wpasują się w klimat dziecięcego pokoju. Bardzo oryginalną i praktyczną propozycją, dającą w pomieszczeniu równomiernie rozprowadzone, miękkie światło, są plafony dziecięce w kształcie chmurek, gwiazd lub w innych ciekawych formach. Kolejną ważną zaletą wiszących modeli lamp jest to, że w zależności od potrzeby możemy wyregulować ich wysokość. Ciekawe dziecięce abażury opatrzone są często wiszącymi, dekoracyjnymi elementami w postaci kwiatków, misiów, motyli itp. 

Lampka nocna

Dziecięca lampka nocna służy przede wszystkim do wytworzenia klimatycznego, przytłumionego światła, ułatwiającego zasypianie. Niezwykle przydatna jest w pokoju dla małych dzieci. Powinna dawać ciepłe i przytłumione światło. Takie oświetlenie przede wszystkim służy wyciszeniu dziecka przed snem. Zdąża się, że maluchy boją się spać w całkowitej ciemności. W tym przypadku lampa również ma być źródłem delikatnego światła, towarzyszącego dziecku przez całą noc. Design dziecięcych lampek nocnych jest bardzo różnorodny i ciekawy.

W przypadku starszego dziecka lampka nocna będzie służyła raczej do czytania przed snem. Tu niezastąpione będą modele stolikowe. Ich źródło światła musi być znacznie jaśniejsze niż lampki nocnej. Gdy na stoliku obok łóżka nie ma zbyt dużo miejsca, najlepszą alternatywą będą kinkiety ścienne. Należy umocować je do ściany na takiej wysokości, by potem w zależności od konieczności odpowiednio ustawić źródło potrzebnego światła. 

Oświetlenie podłogowe

W pokoju dziecięcym bardzo przydatna okazuje się również lampa podłogowa. Ze względu na częste zmiany miejsca aktywności dziecka, możemy ją przestawiać w zależności od potrzeb. Przydatna będzie podczas układania puzzli na podłodze czy bawienia się lalkami na komodzie. Inne ciekawe rozwiązania w dziedzinie oświetlenia znajdziesz na Elampki.pl.