Letnie aranżacje

0
1316
Letnie aranżacje

Większość z Was zgodnie przyzna, że lato to pora roku, na którą z wytęsknieniem czeka się cały długi rok. Dobrej, słonecznej pogody przez kilka miesięcy nie możemy się w naszym, polskim klimacie spodziewać, niemniej w porównaniu do długiej, mroźnej zimy, wakacyjne miesiące to czas, który warto wykorzystać pod każdym względem. Podpowiemy Wam, jak w prosty sposób zaaranżować wnętrze, aby nabrało przyjemnego, letniego klimatu.

Kolory lata

Każda pora roku rządzi się innymi prawami. Lato to czas, kiedy nabieramy szczególnej chęci do mniejszych i większych zmian w mieszkaniu, choćby z uwagi na fakt, że mamy więcej energii i dłuższy dzień do zagospodarowania. Okres ten daje nam wiele różnych możliwości i przepięknych barwnych inspiracji. Lato to czas zielonych traw, kolorowych kwiatów, dojrzewających owoców, wycieczek nad morze, wysoko świecącego słońca. To właśnie z natury czerpiemy najczęściej te kolory, które możemy wykorzystać we wnętrzu. Mamy więc do dyspozycji wyraźne odcienie żółtego, pomarańcze, nasycone zielenie, błękity, czerwienie, czy fiolety. Świetnie sprawdzą się wyraźne barwy, połączone z delikatnymi pastelami. Stworzenie letniego klimatu w mieszkaniu to duży krok w stronę polepszenia samopoczucia. Warto zrobić kilka zmian z wykorzystaniem letnich kolorów, a nasz dzień od samego rana będzie o wiele przyjemniejszy.

Kwiatowe motywy

Lato to bezspornie najbardziej kwitnący okres w całym roku. Żaden miesiąc nie obfituje tak bardzo w barwną roślinność, którą możemy wykorzystać jako naturalne wykończenie naszych wnętrz. Wprowadzenie kwiecistych motywów w dodatkach, zdecydowanie wpłynie na klimat każdego pomieszczenia – sypialni, salonu, czy kuchni. Wprowadzając lato do Waszych domów w postaci kwiecistych dodatków, czy motywów na ścianach, pamiętajcie, że powinny być one też zgodne z letnim kanonem barw, o których wspomnieliśmy powyżej. Motyw z wykorzystaniem czarnych kwiatów prezentował się będzie zapewne pięknie, niemniej nie sprawi, iż wnętrze przypomni Wam o letnich podróżach i kwiecistych łąkach. Motyw florystyczny świetnie sprawdza się dobrze na ścianach, tekstyliach czy zastawach stołowych. Możecie pokusić o odrobinę szaleństwa, ponieważ lato to pora roku, która pozwala na więcej. Dużo się dzieje zarówno w naturze, jak i w Waszym życiu, aranżacje letnie mogą więc też być odważniejsze.

W marynistycznych klimatach

Żadna inna pora roku nie daje tak dużej możliwości plażowania i nadmorskich wycieczek jak właśnie lato. Warto wykorzystać motyw marynistyczny we wnętrzu, aby przenieść ten wyjątkowy klimat do Waszych mieszkań. Nie musicie remontować całego mieszkania i dostosowywać go do wymagań tego stylu, chyba że planujecie większe zmiany. Styl marynistyczny, zwany też marynarskim to przede wszystkim biel, czerwień i granat. Wykorzystując właśnie te kolory, wraz z dodatkami przywołującymi na myśl dalekie morskie podróże (muszle, kotwice, motywy statków) stworzycie w swoich domach niepowtarzalny, letni klimat. Styl ten idealnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, także w ogrodowych aranżacjach, jeśli przygotowaliście miejsce wypoczynkowe. Z uwagi na barwy, których wykorzystanie od razu przywodzi na myśl morskie skojarzenia, wszelkie zabiegi z ich wykorzystaniem przyniosą zamierzony efekt. Nie jest to styl wymagający specjalnej wiedzy ani dużych nakładów finansowych. Z powodzeniem poradzą sobie laicy, którzy nie mają doświadczenia w urządzaniu wnętrz. Przygotowując się do letnich zmian w mieszkaniach, zdecydowanie warto się nad stylem marynistycznym pochylić i wykorzystać jego niezwykły urok.

Materiał ptzygotowany przez ekspertów portalu RynekPierwotny.pl