Lustro do przedpokoju – gdzie je zamontować, jaki powinno mieć rozmiar?

0
753
Lustro do przedpokoju - gdzie je zamontować, jaki powinno mieć rozmiar?

Trudno sobie wyobrazić przedpokój bez choćby jednego, małego lustra. Jakie są najpopularniejsze rodzaje luster i gdzie najlepiej je powiesić? Podpowiadamy!

Lustro do przedpokoju – kilka opcji do wyboru

Lustro do przedpokoju powinno być duże. Tuż przed wyjściem chcemy się w nim przejrzeć i ewentualnie poprawić jakiś element stylizacji – przekrzywiony krawat albo rozwiązane sznurówki. . Jednak nie w każdym mieszkaniu istnieją możliwości ku temu, aby lustro zajmowało całą ścianę – bywają bowiem takie sytuacje, gdy meble do przedpokoju uniemożliwiają takie rozwiązanie.

Z myślą o różnych aranżacjach, na rynku dostępnych jest kilka rodzajów luster:

Lustro na całą ścianę

W tym przypadku jedną ze ścian pokrywa zwierciadło, dzięki czemu bez gimnastykowania się jesteśmy w stanie oglądać całą swoją sylwetkę. Przedpokój z tak dużym lustrem sprawia wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości.

Lustro jako część szafy

Jeśli przedpokój nie jest zbyt duży i nie ma już wystarczająco dużo miejsca na osobne i duże lustro, warto zamontować je na froncie szafy albo na drzwiach prowadzących do któregoś z pomieszczeń. Dobrym pomysłem będzie wybór szafy, w którym zastosowane są lustrzane fronty. Decydując się na takie rozwiązanie, zyskamy również doświetlenie pomieszczenia, dzięki czemu powiększy się ono optycznie.

Lustro stojące

Lustro stojące można wykorzystać do urządzenia niewielkiego przedpokoju. Duże zwierciadło sprawi, że wnętrze o skromnym metrażu wyda się o wiele większe, niż jest w rzeczywistości. Lustro stojące można również potraktować jako funkcjonalną ozdobę przedpokoju. W zależności od upodobań można je ustawić w centralnym miejscu pomieszczenia, np. przy wieszaku, albo ustawić w rogu, co będzie oryginalnym rozwiązaniem. Lustra stojącego nie warto umieszczać w mieszkaniach, gdzie znajdują się energiczne dzieci – w takiej sytuacji o przykry wypadek jest nietrudno.

Lustro jako dekoracja

Bywają takie lustra, w których się nie tyle sami sobie przyglądamy co oglądamy samo lustro, np. ze względu na artystyczną ramę albo na ciekawy kształt zwierciadła.

Lustro do przedpokoju – jak dobrać je do swojego mieszkania?

Przy wyborze lustra do przedpokoju kieruj się następującymi aspektami:

  • Powierzchnia, jaką dysponujesz na ścianach.

  • Inne sprzęty znajdujące się na wyposażeniu mieszkania, które zagrażają stłuczeniem lustra – bliskie sąsiedztwo drzwi z lustrem może sprawić, że pewnego dnia ktoś za mocno szarpnie za klamkę i rozbije zwierciadło. To samo może się wydarzyć, kiedy lustro znajduje się w pobliżu wieszaków na ubrania.

  • Styl, zgodnie z którym masz urządzony przedpokój – jeśli cenisz sobie minimalizm, wybierz lustro w cienkiej, subtelnej ramie; jeśli jednak wolisz nieco odważniejsze rozwiązania, dobierz prostokątne lustro z ozdobną ramą.

  • Oświetlenie – lustro warto umieszczać w miejscu, gdzie znajduje się wystarczająco intensywne źródło światła, np. plafon, żyrandol, spot, okno.

Lustro do przedpokoju – jak je zamontować?

Lustro jest jednym z delikatniejszych przedmiotów codziennego użytku, z jakim będziesz mieć do czynienia podczas urządzania swojego mieszkania. W związku z tym do montażu lustra w przedpokoju warto się odpowiednio przygotować. W jaki sposób?

Przygotuj ścianę, gdzie w przyszłości ma się znajdować lustro, wybierz punkt, w którym przewiercisz wkręt – pod warunkiem, że wewnątrz ściany w tym miejscu nie ma żadnego okablowania. Solidny wkręt jest w stanie utrzymać ciężar zwierciadła. Jest to najszybszy sposób na montaż lustra i ma tę zaletę, że w przypadku remontu mieszkania lustro można łatwo zdjąć ze ściany i wykorzystać w nowym projekcie.

Inną popularną metodą na montaż lustra do przedpokoju jest przyklejenie go do ściany. Możesz to zrobić za pomocą specjalnego kleju, silikonu lub dwustronnej taśmy. Jeśli zdecydujesz się na jedną z tych opcji, poświęć czas na wypoziomowanie zwierciadła.