Lustro motywem przewodnim w aranżacji całego mieszkania.

0
1028
Oryginalny sposób na dekorację wnętrza - lustro glamour

Tworząc projekt nowego wnętrza lub decydując się na aranżacje już istniejącego mieszkania, warto wprowadzać elementy łączące różne pomieszczenia. Pozwoli to na uzyskanie spójnego wyglądu. Takie detale muszą pasować jednocześnie do różnych pomieszczeń, więc należy je dobrze dobrać.

Lustro w korytarzu jako przedmiot użytkowy

Korytarze często pełnią funkcje komunikacyjne i jednocześnie są pomszczeniami łączącymi mieszkanie z wyjściem. Stad potrzeba połączenia tych funkcji i poprawienie wygody użytkowania takich przestrzeni. Projektant wnętrz powinien zaplanować montaż szafy lub wieszaka ściennego. To może ograniczać wolną przestrzeń. Rozwiązaniem takiego problemu jest lustro dekoracyjne, które optycznie powiększy pomieszczenie i dzięki odbiciu światła słonecznego również je rozjaśni. W tym wypadku lustro może być wykonane bez ramy lub posiadać delikatnie zaznaczone brzegi przez fazowanie krawędzi. W ten sposób będzie łatwo połączyć je z dowolnymi meblami lub detalami ściennymi.

Salon, czyli lustro jako dekoracja

W centralnie położonym pomieszczeniu w mieszkaniu można bardziej podkreślić lustro i uczynić z niego dekoracyjny element. W zależności od tego, jak zostanie powieszone, to może wpłynąć na wygląd całego salonu. Dobrze jest je lekko pochylić, aby stanowiło naturalne tło dla wyposażenia pomieszczenia. Można uzyskać dodatkową głębię w mieszkaniu oraz wprowadzić dużą neutralną powierzchnię. Dzięki temu odbicie lustra zmienia się zgodnie z porami dnia. Modne ostatnio ramy lustrzane podkreślają lustro przez dodanie dodatkowych płaszczyzn odbijających światło. Dobrze jest wprowadzić takie elementy lustrzane na przeciwnej ścianie niż otwory okienne tak, aby maksymalnie zwiększyć ilość odstępnego pomieszczeniu naturalnego światła. Aby podkreślić wygląd lustra, można umieścić w pomieszczeniu inne przedmioty posiadające powierzchnię lustrzaną.

Sypialnia, czyli nastrój, jaki wprowadza w takich wnętrzach lustro

Odpowiedni wypoczynek stanowi podstawę szybkiej regeneracji organizmu. Tworząc wystrój sypialni, należy o tym pamiętać. Nie można używać jaskrawego oświetlenia oraz intensywnych kolorów. Często występuje również potrzeba wydzielenia strefy relaksu i ciszy. W tym wypadku doskonale sprawdzają się lustra, które umożliwiają delikatne rozproszenie światła. Mogą mieć one również własne oświetlenie oraz występować w połączeniu z toaletką. Stosując lustra w całym mieszkaniu, możemy używać ich w inny sposób. Tak samo mogą one mieć inne efekty ich zastosowania. Ważne, aby ich wygląd był podobny. Sprawi to, że będą tworzyły spójną aranżację i podniosą estetykę wnętrz.