Meble na wymiar czy „gotowce”

0
826
Meble na wymiar czy „gotowce”

Zakup nowych mebli do domu to decyzja na wiele lat. Dlatego warto poważnie zastanowić się i dołożyć wszelkich starań, by wasze nowe elementy wyposażenia były praktyczne oraz bezboleśnie komponowały się w pomieszczeniu. Po określeniu potrzeb i budżetu staniemy przed wyborem czy kupujemy meble z marketu czy zlecamy wykonanie na tzw. wymiar wybranej pracowni stolarskiej.

Za i przeciw

Zarówno meble gotowe jak i te na wymiar posiadają swoje wady i zalety. Produkty gotowe, z racji swojej seryjności, to rozwiązania niskobudżetowe co nie znaczy, że obarczone wadami produkcyjnymi. W seryjnych produkcjach uznanych firm meblarskich znajdziemy wiele frontów i szafek, które odznaczają się trwałością i precyzją wykonania.  Warto jednak podkreślić, że większość gotowych mebli nigdy nie będzie  tak dobrze dopasowana do naszego mieszkania jak produkty na zamówienie. Szczególnie dotyczy to mebli kuchennych.

Aby wyeliminować właśnie takie niespodzianki zakup mebli na wymiar  poprzedzony jest najczęściej pomiarami w domu klienta, które kończą się przedstawieniem mu wizualizacji wykonania. Dzięki temu rozmiar elementów wyposażenia może być  idealnie dopasowany do wymiarów każdego pomieszczenia mieszkalnego.  Również dostępność materiałów przy zamówieniach indywidualnych może być większa.

Warto zwrócić również uwagę, że rezygnacja z płyty meblarskiej  pozwoli na znaczne wydłużenie żywotności mebla i otwiera możliwość późniejszej renowacji elementów wyposażenia. Dzisiejsze środki do renowacji, techniki przy niej stosowane pozwalają przedłużać życie drewna praktycznie w nieskończoność.  Początkowe większe koszta zakupów mogą więc być amortyzowane w długim czasie użytkowania poszczególnych mebli.

Twoje meble

Meble na wymiar to meble na podstawie Twojego projektu. To meble oryginalne i dzięki dobranym materiałom prawdopodobnie zostaną z Tobą i Twoją rodziną na wiele lat. Będą kosztowały więcej niż gotowe elementy lub zestawy lecz będziesz mógł mówić o nich jako o meblach z duszą.

Gotowe elementy i zestawy meblowe wydają się dobrym rozwiązaniem dla wynajmujących mieszkania lub planujących zmienić w najbliższym czasie miejsce bytowania. Ich niezaprzeczalnym atutem jest cena i łatwość w montażu i demontażu. Trudności mogą pojawić się przy wymarzonych elementach wyposażenia o nietypowych wymiarach. Wtedy będziesz zmuszony dopasowywać np.urządzenia AGD do mebli pozbawiając się możliwości pełnego wyboru.

Ostateczna decyzja zostaje przy Tobie czytelniku.