Mieszkanie w stylu kolonialnym – jak je zaaranżować?

0
2920
Mieszkanie w stylu kolonialnym – jak je zaaranżować?

Aranżacja mieszkania jest ciężkim orzechem do zgryzienia. Wydawać się może, że wybór wystroju jest banalnie prosty, jednak nic bardziej mylnego! Urządzając mieszkanie, każdy marzy o tym, aby było ono jak najpiękniejsze. Nie jest to jednak najważniejszy aspekt, tutaj niezwykle istotna jest funkcjonalność, komfort użytkowania. Owszem, kryterium estetyczne również będzie stanowiło podstawę, jednak na pierwszym miejscu powinno się stawiać wygodę. Nie każdy potrafi jednak sprostać wyzwaniu i połączyć ze sobą wszystkie te cechy. W takim przypadku warto jest zdecydować się na jeden ze stylów aranżacji wnętrz, zwykle w łatwiejszy sposób pomaga to w osiągnięciu spójności i harmonii. Jednym z mniej znanych jest styl kolonialny, który fantastycznie sprawdza się w mieszkaniach. Jak zaaranżować mieszkanie w tym stylu?

Charakterystyczne cechy stylu kolonialnego

Nie da się zaprzeczyć temu, że najważniejszymi cechami stylu kolonialnego jest oczywiście połączenie egzotyki z klasyką. Każda osoba, która pasjonuje się podróżowaniem, powinna zakochać się w tym stylu. Jeśli chodzi o jego najbardziej charakterystyczną kolorystykę, warto postawić tutaj na wszelkiego rodzaju brązy, beże oraz zielenie, które przypominać będą ziemię. Do tych bazowych kolorów fantastyczny dodatek stanowi żółć, pomarańcz, bordowy czy też ciemna czerwień. Odnośnie materiałów, w stylu kolonialnym najlepiej sprawdzają się wszelkiego rodzaju egzotyczne, warto postawić tutaj na ciemne drewno. Naturalne tkaniny czy skóra będą tutaj równie pożądane. Jeśli decydujesz się na urządzenie swojego mieszkania rynek pierwotny w stylu kolonialnym, nie zapominaj o dodaniu orientalnych, etnicznych wzorów, sprawdzą się one naprawdę świetnie.

Styl kolonialny – pożądane dodatki

W stylu kolonialnym naprawdę istotny element stanowią dodatki, w końcu dzięki nim można nadać mieszkaniu prawdziwego ,,kolonialnego ducha’’. Powinny być one jak najbardziej zauważalne, lecz nie dominować nad resztą wystroju. Idealnymi elementami są tutaj parawany czy też drewniane dodatki, dzięki nim można osiągnąć upragniony efekt. Dzięki nim na myśl przywodzone są dalekie kraje, które tak istotne są w stylu kolonialnym. Nie wolno zapomnieć o oświetleniu, które potrafi zupełnie zmienić klimat otoczenia. Orientalne lampy sprawdzą się fantastycznie. Światło powinno być delikatne. Jeśli masz w swoim posiadaniu pamiątki przywiezione z podróży, postaw je na szafkach, będą wyglądały pięknie w otoczeniu mebli oraz dodatków w stylu kolonialnym.

Sprawdź również: Jakie obicie będzie najlepsze na meble wypoczynkowe?

Meble, które warto wybrać

Jeśli chodzi o meble w stylu kolonialnym, wybór ich jest zadaniem dosyć prostym. Przede wszystkim powinny one być masywne oraz wykonane z ciemnego drewna. Jeśli chodzi o inne materiały, którymi ozdobione będą fotele czy też kanapy, dobrym pomysłem okazuje się być ciemna skóra czy też zamsz. Warto postawić na takie meble, które cechowały będą etniczne, orientalne wzory. Szukasz odpowiedniego łóżka? Wielkie łoże ze skrzynią, w której znajdują się szuflady, może stanowić naprawdę ciekawy wybór!