Mieszkanie w Tczewie – przegląd cen

0
500
Mieszkanie w Tczewie – przegląd cen

Bardzo często się zdarza, że w drodze na Pomorze mijamy duże miasto, nie wiedząc nawet, jakie bogactwa kryje. Taki właśnie jest Tczew, jedno z najstarszych miast na północy Polski, z ponad 800-letnią historią. Ale Tczew nie tylko zabytkami stoi. Na niespełna 23 kilometrach kwadratowych rozwinęło się wiele dzielnic i osiedli, bo mieszkańcy bardzo cenią sobie miasto, które ma wszystko, co trzeba do życia.

Piękne tereny zachęcają deweloperów

Tczew ma swój klimat i atrakcje, które warto odwiedzić w każdym czasie. Mieszkańcy doceniają miasto za piękną architekturę i głębokie ślady historii, które można tu spotkać na każdym kroku. Ale nie tylko samo miasto ma swój niepowtarzalny urok. Również okoliczne miejscowości i wsie zachęcają coraz częściej mieszkańców do poszukiwania zielonych, spokojniejszych, zamiejskich terenów, gdzie mogliby się osiedlić. Takie potrzeby dostrzegają również deweloperzy w Tczewie, którzy coraz śmielej wychodzą z projektami właśnie poza miasto, oferując z rozmysłem zaprojektowane budynki wielorodzinne lub domy na zamkniętych, bezpiecznych obszarach.

Tczew – zachęca do zwiedzania i mieszkania

Miasto jest niezwykle barwne i oferuje szeroką gamę atrakcji turystycznych, historycznych czy kulturalnych. Wśród nich warto wymienić zabytkowe kamienice, których część zachowała się po II wojnie światowej. Istotnym punktem na trasie zwiedzania jest również kościół Farny, a także dość egzotyczne połączenie w architekturze – holenderski wiatrak zlokalizowany w pobliżu zabudowy typowej dla „wielkiej płyty”.

Położenie nad Wisłą, nieodłącznie wpisuje się w naturalną potrzebę przeprawy. I tutaj koniecznie musimy wspomnieć o mostach kolejowym i drogowym, które zostały wpisane na listę dziedzictwa inżynierii budowlanej. O parkach i terenach rekreacyjnych, nawet nie wspominamy. Wszystko to zachęca poszukujących swojego miejsca do osiedlania się właśnie tutaj.

Dostępność mieszkań z rynku wtórnego jest w Tczewie naprawdę szeroka. Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań, a co się z tym bezpośrednio wiąże, również od możliwości finansowych. Mieszkania z tzw. drugiej ręki zaczynają się od około 5300 zł/mkw. do nawet 8500 zł/mkw. Wszystko zależy od standardu wykończenia i wyposażenia. Oczywiście tańsze oferty również znajdziemy. Zachęcający jest również rynek pierwotny mieszkań, który dynamicznie rozwija się zarówno w Tczewie, jak i jego bliskim sąsiedztwie.

Mieszkania na rynku pierwotnym w Tczewie

Jak już wspominaliśmy wyżej, tereny dookoła Tczewa są w centrum zainteresowania deweloperów, którzy projektują funkcjonalne inwestycje mieszkaniowe, znając lokalne potrzeby i możliwości przyszłych mieszkańców. Klienci, którzy decydują się na bliskie sąsiedztwo, w dystansie maksymalnie do kilkunastu kilometrów od miasta, poszukują spokojniejszej, zielonej okolicy, z dala od zgiełku i codziennego szumu miasta, w którym się uczą i pracują.

I tak ciekawe propozycje mieszkaniowe znajdują na Osiedlu Kociewskim, gdzie deweloper proponuje zabudowę wielorodzinną od 28 do 55 mkw. Inny przykład nowoczesnej zabudowy deweloperskiej stanowi Młode Stanisławie etap I, na którym w metrażach od 36 do 84 mkw. każdy znajdzie miejsce dla siebie. Tczew i jego okolice to tereny z ogromnym potencjałem mieszkaniowym. A rysujące się wyraźnie potrzeby nowego budownictwa, motywują deweloperów do proponowania coraz bardziej dopasowanej oferty mieszkaniowej, odpowiadającej potrzebom przyszłych mieszkańców.