Most na fototapecie, czyli szybka droga do metamorfozy wnętrza

0
1154
fototapeta most vintage

Co należy zrobić, by cieszyć się odświeżoną aranżacją mieszkania? Wystarczy znaleźć efektowną fototapetę i przykleić ją na ścianie. Wyraziste i przyciągające oko przedstawienie zmieni więcej, niż moglibyśmy przewidzieć. Szukając wzoru, możemy kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale także praktycznymi. Jeśli na przykład doskwiera nam niewielki metraż pokoju, wówczas postawmy na trójwymiarową w wyrazie dekorację. Czy to przyniesie spodziewane rezultaty? Zaraz się o tym przekonacie!

Aranżacja wnętrz to naprawdę niezwykła dziedzina, bo potrafi ze zwykłego pomieszczenia wyczarować niezwykłą stylizację. Wystarczy jakiś dodatek lub ozdoba, nowy mebel lub przemalowanie ścian, a dotychczasowa przestrzeń przeistacza się niczym Kopciuszek w noc swojego balu. Jeśli chcemy doświadczyć takich czarów, w naszym mieszkaniu powinna się pojawić przestrzenna fototapeta 3d. Most – zarówno ten ze słynnej metropolii, jak i z niewielkiej wioski w dżungli – odmieni naszą stylizację, a dodatkowo wprowadzi efekt głębi, dzięki czemu powiększymy optycznie niewielki metraż. – powiedział nam ekspert od aranżacji wnętrz z Myloview.pl.

A dlaczego zdecydowaliśmy się zaprezentować Wam właśnie architektoniczną fototapetę? Nie tylko dlatego, że jest to oryginalny pomysł. Wybierając rodzaj konstrukcji, a także jej ulokowanie, możemy doskonale dopasować przedstawienie do stylistyki naszego wnętrza. Zupełnie inny efekt uzyskamy, gdy sięgniemy po niewielki mostek w lesie tropikalnym, a inny gdy na naszej ścianie pojawi się wielka konstrukcja ze słynnej metropolii. By najlepiej się o tym przekonać, sprawdźcie, jakie pomysły przygotował specjalista z Myloview.

Powrót do przeszłości

Popularność stylu retro wciągu ostatnich lat znacznie wzrosła. Z czego to wynika? Prawdopodobnie z tęsknoty za dawnymi czasami. Ale trend ten może mieć także inne wytłumaczenie. Kiedyś design był o wiele bardziej różnorodny i zaskakujący, co znakomicie widać na przykładzie i mebli, i sprzętów. Dzisiaj można zauważyć znaczne ujednolicenie form. Wracając do minionych dekad, wprowadzimy do wystroju bardzo ciekawe i oryginalne rozwiązania. Jeśli jesteśmy miłośnikami tej estetyki, w naszym wnętrzu sprawdzi się utrzymana w stylu retro fototapeta. Most z Nowego Jorku to nasza propozycja. Będzie to jednak nietypowy wzór i to z dwóch powodów. Po pierwsze, jest to malunek przypominający nieco starodawną fotografię, dlatego będzie pasować jak ulał do wystroju salonu inspirowanego dawnymi czasami. Po drugie, zamiast najsłynniejszej konstrukcji znajdzie się nieco mniej popularny, a równie efektowny Manhattan Bridge. Taka fototapeta, co ciekawe, będzie się także doskonale prezentować w industrialnym wnętrzu.

Nietypowy bohater

fototapeta most salon

W dalszym ciągu pozostaniemy w Nowym Jorku. Jeśli jesteśmy miłośnikami nowoczesnych aranżacji i lubimy życie w wielkim mieście, z pewnością spodoba nam się kolejna przygotowana przez eksperta dekoracja. Fototapeta z mostem Brooklińskim to jedna z wizytówek tego miasta i jego symbol, który jest rozpoznawany na całym świecie. To bohater wielu filmów, seriali i teledysków i właśnie z tego względu stanie się niezwykle wyrazistym akcentem dekoracyjnym we współcześnie urządzonym wnętrzu. By zyskać spektakularny efekt, znajdźmy oryginalne przedstawienie. Zamiast rozległej panoramy miasta wybierzmy zdjęcie zrobione na samym moście, gdzie głównym elementem kompozycyjnym jest neogotycka konstrukcja.

Inspiracji nie musimy jednak szukać tylko w Nowym Jorku. Na świecie znajduje się wiele różnych  miast, w których wzniesiono zachwycające mosty. Jeśli chcemy powiększyć optycznie pokój, ale Most Brookliński do nas nie przemawia, zdecydujmy się na londyński Tower Bridge, praski Most Karola, Sydney Harbour Bridge z niesamowitą sylwetką opery lub nastrojowy most Rialto w Wenecji. – podpowiedział nam specjalista od aranżacji wnętrz.   

Czerwony akcent

fototapeta most czerwony

Czasami patrząc na pokój możemy odnieść wrażenie, że czegoś w nim brakuje. Aranżacja jest dopracowana, wszystkie niezbędne meble są na swoim miejscu, ale coś jednak nie daje nam spokoju. Bardzo często urządzając mieszkanie ograniczamy się do bardzo wąskiej palety barwnej, stawiając przede wszystkim na beże, kremy lub szarości. Tymczasem bez wyraźnego akcentu kolorystycznego przestrzeń może sprawiać wrażenie monotonnej lub wręcz nijakiej. Możemy to jednak błyskawicznie zmienić. Wystarczy, że w naszym pokoju pojawi się przyciągająca wzrok fototapeta. Most o charakterystycznej czerwonej barwie, czyli Golden Gate Bridge, to nasza propozycja. Ten jeden element w zupełności wystarczy, by dotychczasowa stylizacja nabrała charakteru. Prowadzący do San Francisco most nie jest jednak jedyną opcją. Możemy wybrać inną konstrukcję z zupełnie innego zakątka świata, jeśli tylko pozwoli nam osiągnąć podobny efekt.

Wyprawa przez las

fototapeta most dżungla

Na sam koniec zostawiliśmy rozwiązanie, dzięki któremu w naszym mieszkaniu zawsze będzie panować gorąca, tropikalna atmosfera. Oto ostatnia propozycja eksperta z Myloview.pl:

Niektórym z nas może doskwierać życie w wielkim mieście. Wówczas warto poszukać takich rozwiązań, które pozwolą nam wprowadzić namiastkę przyrody pod nasz dach. Znakomitym pomysłem są duże rośliny doniczkowe, dzięki którym nasze mieszkanie rozkwitnie i się zazieleni. A żeby spotęgować ten efekt, umieśćmy na ścianie fototapetę z bambusowym wiszącym mostkiem biegnącym przez tropikalny las. Mając takie widoki przed oczami, poczujemy się tak, jakbyśmy znajdowali się w zupełnie innej części globu. Dodatkową zaletą takiego wzoru jest to, że wprowadzi do mieszkania beztroską, wakacyjną aurę, która będzie nam towarzyszyć przez cały rok.

Montaż fototapety to najszybszy sposób na to, by diametralnie odmienić dotychczasową aranżację. Efektowny wzór nie tylko ozdobi pokój, ale powiększy także optycznie metraż, a nawet wprowadzi do mieszkania odrobinę egzotyki. Wybierzmy przyciągający wzrok most i dajmy się zaprowadzić do zupełnie nowego wystroju wnętrza.