Na jaką formę ogrzewania się zdecydować

0
654
Na jaką formę ogrzewania się zdecydować

Kiedy planujemy wymianę ogrzewania, to warto zastanowić się nad rozwiązaniem, które pozwoli wyeliminować niemal wszystkie problemy, jakie dotyczyły poprzedniej formy ogrzewania. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnej formy, która wykorzystuje działanie podczerwieni. W przypadku wymiany na tradycyjne formy ogrzewania zmuszeni jesteśmy do wymiany nie tylko samych grzejników, ale również przeprowadzić remont całego systemu grzewczego. W związku z tym wymiana ogrzewania, będzie wymuszała wymianę wszystkich rur oraz innych urządzeń w kotłowni. Spowoduje to długi i kosztowny remont. W przypadku grzejników na podczerwień, wystarczy zamontować je na ścianie lub suficie, a następnie włączyć do prądu. Ogrzewanie od razu zaczyna działać. Przy wyborze tego rodzaju ogrzewania pozwoli to uniknąć zbędnych kosztów oraz maksymalnie skrócić okres niezbędny do wymiany systemu grzewczego w naszym mieszkaniu lub domu. Ogrzewanie na podczerwień możemy również wykorzystywać, do dogrzania pojedynczych pomieszczeń. 

Plusy ogrzewania na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień ma swoje plusy i z tego powodu zyskało wielu zwolenników. Dzięki niemu rzeczywiście sprawnie można ogrzać niemal każde pomieszczenie. W przypadku tradycyjnych kaloryferów ciepło, które zostaje uwolnione, ogrzewa tylko powietrze, co powoduje, że temperatura w całym pomieszczeniu jest nierówna. Najcieplej jest przy suficie, a najzimniej przy podłodze. Z tego właśnie powodu, musimy zużyć o wiele więcej ciepła, aby temperatura była na tyle wysoka, aby przebywanie w mieszkaniu stało się komfortowe. Zupełnie inaczej działa ogrzewanie na podczerwień. Emitowane przez promienniki podczerwieni, promienie podczerwieni ogrzewają przedmioty, które następnie oddają ciepło do otoczenia. 

Inne zalety ogrzewania na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień ma też inne zalety, które sprawiają, że ogrzewanie mieszkania małego staje się o wiele łatwiejsze. W małych mieszkaniach każdy skrawek miejsca jest na wagę złota. Ogrzewanie na podczerwień można umieścić na suficie, co sprawia, że nie zajmują dodatkowego miejsca, którego i tak jest bardzo mało. Jest to więc korzystna alternatywa tam, gdzie rzeczywiście walczymy o każdy wolny kawałek podłogi czy ściany.

Ogrzewanie doskonałe dla alergików

Alergicy i astmatycy w okresie grzewczym, nadmiernie cierpią z powodu przesuszenia się powietrza. Tradycyjne grzejniki niestety nie tylko je przesuszają, ale także powodują podniesienie się pyłków i kurzu, w wyniku poruszania się powietrza. Unoszony kurz w powietrzy zaostrza objawy choroby i dodatkowo utrudnia oddychanie. Z ogrzewaniem na podczerwień taka sytuacja nie ma miejsca, co znacznie ułatwia alergikom przebywanie w danym pomieszczeniu. Ponadto, jeśli chodzi o ogrzewanie elektryczne, to ogrzewa ono pomieszczenie bardzo skutecznie.

Obraz grzewczy

Ogrzewanie na podczerwień, może być również elementem wyposażenia i dekoracji mieszkania lub domu. Możemy zamówić promienniki podczerwieni wraz z grafiką nadrukowaną na nim. Uzyskujemy w ten sposób gdziejnik, który pełni nie tylko rolę grzejnika, ale również stanowi ważny element dekoracyjny.