Narożnik do salonu idealnym rozwiązaniem aranżacyjnym

0
2052
Narożnik do salonu idealnym rozwiązaniem aranżacyjnym

Narożnik do salonu idealnym rozwiązaniem aranżacyjnym

 

Bardzo wiele osób, stając przed zadaniem aranżacji salonu, zmaga się z wieloma wątpliwościami, nie wiedząc, jaką drogę obrać. Problem zdaje się być tym bardziej poważny, jeśli dysponuje się ograniczonym, niewielkim metrażem. W końcu dla wszystkich najważniejsze jest zapewnienie, aby salon był miejscem wygodnym zarówno dla domowników, jak i przyjmowanych gości. Tutaj pojawia się narożnik do salonu, który sprawi, że pomieszczenie stanie się daleko bardziej funkcyjne, jak i przyjemne dla oka. Nie czekaj i dowiedz się wszystkiego o tym meblu już teraz!

 

  1. Jak odróżnić narożnik lewy od prawego? meblobranie.
  2. Wymiary narożnika: L-kształtny czy U-kształtny? meblobranie.
  3. Na jakie wymiary narożnika zwrócić uwagę? meblobranie.
  4. Funkcja spania w narożnikach do salonu meblobranie.
  5. Jak dopasować wielkość narożnika do wielkości salonu.
  6. Narożniki do salonu – w jakim stylu?
  7. Materiał obiciowy narożnika.

 

Narożnik do salonu może się okazać najważniejszym elementem dekoracyjnym podczas przeprowadzanej aranżacji, a także miejscem, wokół którego będziemy budować całą resztę. Idealnie sprawdza się zarówno w niewielkich pomieszczeniach, ale również pokojach dziecięcych czy miejscach zaadoptowanych na pokoje gościnne. Ważne jednak, zanim przystąpimy do zakupu narożnika, poznać kilka podstawowych zasad, które w nieoceniony sposób pomogą nam wybrać idealny dla nas mebel.

 

Jak odróżnić narożnik lewy od prawego? meblobranie

 

Jest to praktycznie podstawowa rzecz, na której powinniśmy skupić uwagę. Kupując nieodpowiednio skierowany narożnik, narażamy się na niemałe problemy z dopasowaniem mebla do pokoju, co może się nawet skończyć zupełnym brakiem takiej możliwości. Warto więc pamiętać, że narożnik lewy różni się tym, że swoją dłuższą częścią jest skierowany w lewą stronę. Natomiast narożnik prawy, analogicznie, w prawą stronę. Jeśli więc planujemy mebel ustawić w salonie o odsłoniętej stronie kierującej się w prawo, taki też narożnik musimy wybrać.

 

Wymiary narożnika: L-kształtny czy U-kształtny? meblobranie

 

Dodatkowo musimy pamiętać, że są dla nas dostępne daleko większe możliwości. Otóż, dysponując nieco większym metrażem, dobrym wyborem może się okazać narożnik na środku salonu w kształcie litery U. Zajmuje on znacznie więcej miejsca, jednakże zapewnia większy komfort, jak i przyjęcie większej liczby gości, bez konieczności posiadania dodatkowych krzeseł czy foteli. Oczywiście, wymiary narożników do salonu potrafią być bardzo różne, przez co L-kształtowy również może być odpowiedni do ustawienia na środku pomieszczenia.

 

Na jakie wymiary narożnika zwrócić uwagę? meblobranie

 

Należy pamiętać, że wymiary narożników mają szeroki wpływ na końcową aranżację naszego salonu. Dlatego więc należy wykonać dokładne pomiary w pomieszczeniu i miejscu, gdzie mebel na stanąć. Musimy więc poznać szerokość, jaką możemy dla narożnika przeznaczyć, długość, wliczając również jego rozmiary po ewentualnym rozłożeniu (jeśli wybierzemy narożnik z funkcją spania).

 

Funkcja spania w narożnikach do salonu meblobranie

 

Jeśli zastanawiamy się, jaki narożnik do codziennego spania wybrać, warto pamiętać o kilku szczegółach. Podstawowym pytaniem jest, kto będzie go użytkował? Czy będzie to dziecko, młodzież, a może osoba dorosła? Otóż, narożnik wymiary powinien mieć dostosowane bezpośrednio do osoby go użytkującej, co zapewni największy komfort oraz wypoczynek. Dzięki tej dodatkowej funkcji mebel ten może z sukcesem zamienić salon również w sypialnie, co ma niebagatelny wpływ przy niewielkich mieszkaniach. Wybrany model powinien być również wyposażony w odpowiednich rozmiarów kufer, gdzie będziemy mogli przechowywać pościel.

 

Jak dopasować wielkość narożnika do wielkości salonu

 

Musimy pamiętać, że wygodne narożniki do salonu są dostępne w bardzo wielu rozmiarach. Nasz wybór musi paść na taki model, który idealnie będzie się wpasowywał w nasze pomieszczenie, nie dominując go w szczególny sposób, jednocześnie nie niknąc wśród innych mebli. Zbyt duży narożnik w niewielkim salonie może zbytnio go wypełnić, uniemożliwiając spełnienie innych planów aranżacyjnych.

 

Narożniki do salonu – w jakim stylu?

 

Odpowiadając sobie na pytanie, jaki narożnik do salonu wybrać, nie możemy również zapominać o stylu, jaki chcemy nadać pomieszczeniu. Najważniejszą zasadą jest konsekwencja. Jeśli wybraliśmy styl nowoczesny, warto się go trzymać i wybrać np. narożnik z obiciem skórzanym. I odwrotnie, w stylach klasycznych powinny dominować kolory, jak i materiały naturalne. Producenci, odpowiadając na potrzeby klientów, przygotowali całą gamę dostępnych modeli. Każdy powinien znaleźć odpowiedni dla siebie.

 

Materiał obiciowy narożnika

 

Warto jednak pamiętać, żeby materiał na narożnik spełniał również inne funkcje, niż te czysto wizualne. Nasz wybór zdecydowanie powinien paść na produkty wysokiej jakości, o długiej żywotności, jak i prostym użytkowaniu – np. prostym i szybkim czyszczeniu i praniu. Wiele osób, starając się odpowiedzieć na pytanie, jaki materiał na narożnik wybrać, myśli o wygodzie użytkowania, co jest jak najbardziej słusznym podejściem.