Nowoczesna kuchnia z oknem

0
2715
Nowoczesna kuchnia z oknem

Kuchnia z oknem może być świetnym materiałem na ciekawą aranżację, związaną z tradycyjnym bądź nowoczesnym stylem. Takiemu pomieszczeniu można nadać zupełnie inne znaczenie, odsłaniając lub zasłaniając światło. Zdecyduj, jak twoja kuchnia ma wyglądać – sam!

Nowoczesna kuchnia

Nowoczesna kuchnia to hit, szyk i klasa sama w sobie. W takim wnętrzu wszystko prosi się o użytek. W takim pomieszczeniu aż chce się przebywać, ze względu na to, że człowiek czuje się w nim dobrze. Ba, każda gospodyni ucieszy się z takiej kuchni, zwłaszcza jeżeli jest nią również nowoczesna kobieta, ceniąca sobie meble na wysoki połysk i praktyczną kuchenkę elektryczną, z mnóstwem opcji. Nowoczesna kuchnia nie może być tradycyjna. Szafki, blaty i fronty, są zazwyczaj robione pod klienta, pełne blasku, od których odbija się letnie słońce. W takim pomieszczeniu dobieramy zazwyczaj kolory jasne i ciemne. Mieszamy nieoczywistą biel – na przykład odcień kości słoniowej, z czernią lub metaliczną szarością. Do tych dwóch kolorów dodajemy czerwone lub granatowe dodatki, które jeszcze mocniej ożywią wnętrze, nadając jej geometrycznego charakteru. Dlaczego geometrycznego? Dlatego, że podstawą w takiej kuchni są proporcje.

Kuchnia z oknem

Kuchnia z oknem, zwłaszcza w tak nowoczesnym wydaniu, może zachwycić wielu ludzi, w tym najbliższych. Jednak do takiej kuchnie nie dobierze się zwyczajnych, ciężkich i tradycyjnych firan. Dużo lepiej celować w materiały współczesne i takież rozwiązania. Możemy wybrać na przykład delikatne zazdrostki lub rolety rzymskie, które, prócz funkcji ozdobnych, będą pełnić jeszcze funkcje praktyczne – dzięki nim zdecydujemy o ilości wpadającego do pomieszczenia światła z zewnątrz. A o świetle warto pamiętać, nawet wtedy, kiedy możemy zamocować nad blatem roboczym światełka. Jeżeli jednak mamy z tym problem, musimy sami sobie pomóc naturalnym światłem z zewnątrz. Niemniej jednak dobór ciężkich materiałów ma też swoje minusy w tym, że szybko będą chłonąć one zapach i, zwłaszcza jasne firanki, będą mieć brzydkie przebarwienia. A można tego uniknąć, własnie stosując minimalizm.