Nowoczesny mały salon

0
863
Nowoczesny mały salon

Nowoczesny mały salon to próba dla naszej wyobraźni. Nowoczesność oznacza bowiem coś, co jest gustowne, nierzadko eleganckie, ale przede wszystkim praktyczne. Pomieszczenia utrzymane w jasnych kolorach, uzupełnione meblami na błysk, to sposób na nowoczesny mały salon. A to sposób doskonały, zwłaszcza dla osób, które cenią sobie piękną wygodę w zasięgu ręki. Jak przy okazji sprawić, by przystępne meble nie zmniejszyły i tak małego, nowoczesnego salonu?

Nowoczesny salon

Jak zająć się przygotowaniem takiego wnętrza? Przede wszystkim musimy zastanowić się, jaka przestrzeń wydzielona będzie najbardziej odpowiednia. Chodzi tutaj o zrobienie miejsca na różne strefy – strefę wypoczynkową, strefę telewizji i strefę jadalnianą, jeżeli jest taka potrzeba, a w większości domów w salonie znajduje się miejsce na posiłek. Drugą bardzo ważną rzeczą jest przemyślenie ustawienia mebli i pomyślenie o meblach w ogóle. Nowoczesne przestrzenie są stonowane, nie mają wielu dodatków. Ogólnie jest to przestrzeń, która nie może być bardzo zagracona, wręcz przeciwnie. Powinna być przemyślana. W nowoczesnym salonie króluje biel i wysoki połysk – przyda się lśniąca ława, najlepiej drewniana, wygodna, ale niezbyt strojna sofa, a także smukła biblioteczka na książki.

Mały salon

Jednak w małym salonie trzeba dokładnie przemyśleć swój plan działania. Przypomnijmy, że najważniejsze rzeczy, które rozszerzą salon optycznie, to: światło, a nie cień; duże odsłonięte maksymalnie okno, biel w połączeniu z drewnem, a także kreatywność. Warto też wykorzystywać własną kreatywność, o której powiemy co nieco na końcu. Zaczynając od światła – nie zacieniajmy kątów pomieszczenia, natomiast wykorzystajmy je do postawienia np. narożnych szafek czy półek, które ubogacą salon, nie wpływając na jego optyczną wielkość. Dobrym pomysłem jest nieużycie długich i ciężkich materiałów w postaci zasłon – w takim salonie sprawdzi się nowoczesna firana, zakrywająca okno do połowy. Jeżeli nie lubimy i nie czujemy się komfortowo w takiej aranżacji, skorzystajmy z rzymskich rolet. Te kilka sposobów pomoże nam zrozumieć, czego potrzebujemy w naszym domu i czy salon nowoczesny mały będzie idealny.