Nowoczesny salon w bloku

0
1928
Nowoczesny salon w bloku

Nowoczesny salon w bloku to wyzwanie, ponieważ możemy spotkać się z różnymi wymiarami pomieszczeń, przeznaczonych na pokój dzienny. Bardzo często zdarza się tak, że pomieszczenie jest niewielkie i musimy wykorzystać zwłaszcza pion, aby zmieścić się w nim z całym swoim dobytkiem. Ale czym w ogóle jest nowoczesny salon? Czym się charakteryzuje?

Nowoczesny salon

Nowoczesny salon to kawałek elegancji w naszym domu. Nowoczesność charakteryzuje się przede wszystkim obecnością szkła, delikatnych, naturalnych kolorów. Pasuje do stylu minimalistycznego, ale zawiera w sobie również wiele różnych i dziwnych miejscami faktur. Możemy dodać do tego stylu nie tylko szkło, ale i drewno, nie wstydząc się swojej kreatywności. Sztuką jest wyważenie materiałów, by powstał salon idealny. Pomysłów na takie wnętrze jest jednak bardzo wiele. Można biel wyważyć za pomocą drewna i cegły, na przykład poprzez murarkę ścianki działowej, a także, w przypadku drewna, poprzez boazerię. Każdy pomysł jest dobry, zwłaszcza jeżeli trzyma się ogólnie przyjętych ram. Ciekawie mogą wyglądać meble robione na wysoki połysk w salonie ze szkłem – a dodatkowe oświetlenie pomoże w spojrzeniu na swój salon pod zupełnie innym kątem.

Salon w bloku

W bloku trzeba dodatkowo przemyśleć to, jak taki salon ma się prezentować i jakie strefy musimy w nim wydzielić. Stref jest kilka, w zależności od zapotrzebowania całej rodziny. Na przykład wydzielimy jasną strefę wypoczynkową, w której na sofie lub fotelu można czytać książki lub oddawać się innej, relaksacyjnej czynności. Możliwe jest też stworzenie strefy na gry i zabawy, związane z rożnego rodzaju konsolami, które wymagają dużej ilości miejsca. Ważna jest także strefa jadalniana w salonie w bloku, gdyż bardzo często w kuchni nie ma miejsca na stół i krzesła dla całej, na przykład czteroosobowej rodziny. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o brak miejsca w naszym salonie, a przy wykorzystaniu pionów, na przykład ścian, miejsce to będzie aż zbyt wielkie. Wystarczy próbować i być kreatywnym – a nowoczesny salon w bloku szybko pojawi się w naszym domu.