Nowoczesny salon w małym mieszkaniu

0
1370
Nowoczesny salon w małym mieszkaniu

Nowoczesny salon w małym mieszkaniu to próba kreatywności i odpowiedzialnego oraz praktycznego rozmieszczenia całego naszego salonowego dobytku. Nieważne, czy mamy mało czy dużo przedmiotów pasujących do dużego pokoju. Ważne jest to, by maksymalnie zwiększyć powierzchnię użyteczną salonu nawet w bardzo małym mieszkaniu. Jak to zrobić? Jakich materiałów użyć, by salon wyglądał pięknie?

Nowoczesny salon

Nowoczesny salon to szansa na popis artystyczny. Do tego wnętrza, o takim właśnie charakterze, pasuje wiele materiałów i faktur, a także kolorów. Jeżeli chodzi o te ostatnie, to przede wszystkim powinniśmy zdecydować się na kolory naturalne, a nie tworzone sztucznie. Biel i kremowe odcienie bieli są zawsze najlepsze, zwłaszcza jeżeli można je dobrać do drewna czy szkła. Meble na wysoki połysk to kolejny obowiązkowy element, którego nie może zabraknąć. Ale jak połączyć to wszystko w jedno? Najlepiej zdecydować się na trzy obowiązkowe elementy – na przykład drewno, biel oraz szkło. W tym momencie ułatwiamy sobie tworzenie aranżacji, zawężając używany materiał. To dobry pomysł dla osób niezdecydowanych, które nie wiedzą, czego oczekują od wnętrza. Warto zrobić sobie drogę tak zwanej ucieczki – czyli spróbować kupić takie meble, które później można pomalować bądź oblepić okleiną, kiedy się po prostu znudzą. Nuda jest naturalną koleją rzeczy, zwłaszcza u osób, które cenią sobie swoją kreatywność.

W małym mieszkaniu

Na małym metrażu możemy mieć problem z dobraniem mebli, dodatków, a nierzadko kolorów. Trzeba myśleć przede wszystkim o optycznym powiększeniu małego nowoczesnego salonu. Bardzo często trzeba umieścić w nim sofę, półki bądź szafki, a także stół jadalniany, przy którym zmieści się cała rodzina. Równie ważne jest nieumieszczanie potężnych i grubych materiałów, w postaci udrapowanym zasłon. W nowoczesnych salonach dużo lepiej sprawdzą się różnego rodzaju rolety, także automatyczne. To dobry pomysł, aby w okresach letnich zwłaszcza wpuszczać do domu wiele promieni słonecznych.