Oszczędnie i wydajnie – przygotowanie do remontu

0
2324
oszczednie-i-wydajnie-przygotowanie-do-remontu

Przygotowanie do remontu zajmuje czas i nierzadko również trzeba poświęcić nieco ze swojego budżetu finansowego. Do tego musimy uwzględnić pewne ramy czasowe, jak i finansowe, bo niestety remonty często nie idą w parze z naszymi planami. Poza tym nigdy nie wiadomo, co przyniesie kolejny dzień, dopóki nie zaczną się realne prace. Ze swojej strony możemy zrobić jedno – dobrze się przygotować do remontu. Dobrze, czyli jak? Między innymi wybierając odpowiednie produkty do pakowania i zabezpieczania.

Nieoceniona pomoc folii stretch

Pośród materiałów służących do pakowania i zabezpieczania, prym nadal wiedzie folia stretch. Łączy w sobie cechy, które są pożądane przez każdego, kto choć raz miał do czynienia z remontem. Folia stretch jest bardzo wydajna, czyli zyskujemy na czynniku ekonomicznym. Podlega całkowitemu recyklingowi, zatem staje się produktem ekologicznym. Dostępna jest w wielu wariantach – różnych rozmiarach, grubościach, kolorach, dzięki czemu można ją dopasować precyzyjnie do rodzaju pakowanych produktów czy powierzchni, artykułów, które chcemy zabezpieczyć.

Nie sprawia większych problemów podczas aplikacji. Jeśli maksymalnie chcemy sobie ułatwić zadanie podczas pakowania, możemy wybrać folię wstępnie rozciągniętą, czyli prestretch, która jest cieńsza, jeszcze bardziej wydajna i wymaga mniej wysiłku na etapie jej użytkowania.

Rozciągliwą folią z powodzeniem możemy zabezpieczyć kartony, do których zapakowaliśmy swoje rzeczy. Zwykle korzystamy z taśmy klejącej, jednak ta, nie jest w stanie zabezpieczyć zawartości pakunków przed wilgocią, kurzem i pyłem. Folia natomiast, jaką owiniemy dokładnie cały karton, uchroni przed wspomnianymi czynnikami. Nic się nie pobrudzi i nie uszkodzi. To szczególnie ważne również podczas transportu, jak i wtedy, gdy na czas remontu swoje rzeczy pakujemy do kartonów, a następnie wynosimy do piwnicy lub na strych.

Ułatwieniem w dozowaniu folii może być zakup specjalnych dyspenserów. Przydaje się kolejno plastikowy nożyk z łamanym ostrzem, który w mgnieniu oka poradzi sobie z ucięciem folii.

Co jeszcze warto wiedzieć? Jeśli chcemy przechować kilka kartonów razem, by zaoszczędzić miejsca, można je ze sobą „skleić” kilkukrotnie owijając stretchową folią. Duży pakunek jest bardziej stabilny, wzmocniony o każdą warstwę rozciągliwej folii, a do tego zawartość zostaje odpowiednio zabezpieczona.

Ochrona mebli i pozostałych elementów wyposażenia

W podobny sposób zabezpieczymy meble czy inne elementy wyposażenia, które nie zostają wyniesione na czas remontu, ale zależy nam na tym, by nie uległy zachlapaniu farbą czy zabrudzeniom niemożliwym do usunięcia. Meble wystarczy owinąć rozciągliwą folią, a po skończonym remoncie wyrzucić ją. Tą metodą możemy zabezpieczać dowolne elementy. A na bazie stretchowej folii spotykamy również specjalną folię okienną, dzięki której malowanie ścian, ale i ram okiennych nie zakończy się nieludzkim wysiłkiem wkładanym w czyszczenie zabrudzonych powierzchni w tej części.

Kolorowa folia stretch

Barwna folia stretchowa zwykle używana jest do wysyłki paczek, których zawartość ma pozostać niewidoczna dla osób postronnych. Tę samą właściwość także wykorzystamy podczas przygotowania na czas remontu. Piwnice w bloku nie są w szczególny sposób chronione przed wścibskim wzrokiem innych. Często przez szpary drzwi widać, co znajduje się wewnątrz. By nie kusić potencjalnego złodzieja, swoje pakunki można owinąć niebieską bądź czarną folią stretchową. Te same funkcje, a jednak dobytek pozostaje „anonimowy” dla innych.

Inne zastosowanie barwnej folii to segregacja kartonów z konkretną zawartością. Łatwiej nam będzie zapamiętać, że pudła w niebieskim kolorze zawierają odzież, a te w czarnej folii, na przykład naczynia, sztućce i kuchenne elementy wyposażenia. Kartony można również podpisać markerem, ale układając je – niezależnie od wybranego miejsca przechowywania, często zapominamy o odwróceniu w swoją stronę tą częścią, która zawiera podpis bądź staje się to po prostu niemożliwe podczas układania kolejnych pakunków. Z kolorami szybciej odnajdziemy najważniejsze rzeczy, które będą potrzebne w pierwszej kolejności.

Folia stretch, choć ma główne znaczenie dla branży transportowej, jak i opakowaniowej, równie dobrze swoje miejsce może znaleźć w naszych domostwach. Jeśli zależy nam na tym, by przygotowania do remontu przebiegły sprawnie, szybko, „bezboleśnie”, a do tego nie ucierpiał budżet przeznaczony na przeprowadzane prace, powyższe wskazówki będą niezwykle przydatne.

Więcej informacji o folii stretch pod adresem https://opakowania24.eu/produkty/folia-stretch;46.html