Rodzaje folii ochronnych na okna.

0
763

Folie ochronne mają niezwykle szeroki zakres zastosowań, między innymi świetnie sprawdzają się do ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Stanowią również piękną ozdobę wnętrza i pełnią funkcję izolującą od ciepła. Dzięki foliom możliwe jest zapewnienie wyższego komfortu wszystkim mieszkańcom. Z pewnością warto posiadać folie okienne, gdyż niosą one ze sobą wiele korzyści. Jakie folie możemy zakupić i jakie pełnią one role?

Folie na okna dostępne na rynku to między innymi:

Folie przeciwsłoneczne

Folie na okno ograniczają przenikanie światła do maksymalnie 90 procent, nakleja się je przeważnie na zewnętrznej stronie szyb, gdyż wówczas w sposób optymalny spełniają swoje zadanie. Folie przeciwsłoneczne skutecznie ograniczają wnikanie do wnętrz pomieszczeń ciepła słonecznego, przez co nawet w bardzo gorące dni, temperatura nie zwiększa się znacząco. W okresie zimowym ograniczają ucieczkę ciepła na zewnątrz. Folie przeciwsłoneczne można zakupić w takim kolorze jak platynowy, niebieski, zielony, stalowy, brązowy czy srebrny. Wybór jest spory, więc każdy znajdzie idealną folię przeciwsłoneczną, pasującą do aranżacji wnętrza. Warto pamiętać, iż najlepiej sprawdzają się folie w kolorze, jeśli chodzi o stopień przepuszczania światła dziennego i ograniczenia temperatury.

Folie okienne antywłamaniowe

Przydatne okazują się także folie okienne przeciwwłamaniowe, naklejane po zewnętrznej stronie szyb. Dzięki nim szyba nie roztrzaska się w przypadku włamania. Jeśli pęknie, nie spowoduje to pęknięcia na małe i niebezpieczne kawałki. Często wybierane są zwłaszcza folie na okna klasy P2A, których skuteczność potwierdzona jest badaniami.

Folia na okna: lustro weneckie

Folia na okno lustro weneckie gwarantuje całkowitą nieprzezierność dzięki efektowi odbicia widoku otoczenia budynku na szybach. Jednakże osoby mające na swojej stolarce okiennej takie folie, widzą wszystko, co się dzieje na zewnątrz. Zaletą tej folii jest także to, że działa przeciwsłonecznie. Należy jednak mieć na uwadze, iż wieczorem po zapaleniu światła w pokoju, nie działa już efekt lustra weneckiego, wówczas każdy z zewnątrz będzie już widział, co znajduje się w środku. Przydadzą się więc rolety albo zasłony w oknie. 

Nokto – folie ochronne na okno.