Rodzaje hamaków ogrodowych. Jaki hamak do Twojego ogrodu?

0
1238
Rodzaje hamaków ogrodowych. Jaki hamak do Twojego ogrodu?

Mimo że w sprzedaży znajduje się mnóstwo niezwykle komfortowych mebli wypoczynkowych, to i tak najczęściej wybieramy hamak do swojego ogrodu. A na jaki model warto postawić? Jakie są popularne rodzaje hamaków ogrodowych i który z nich powinniśmy wybrać?

Jaki hamak do ogrodu?

Zanim poznasz poszczególne rodzaje hamaków ogrodowych (których jest naprawdę dużo), zastanów się nad tym, czym się kierować przy ich wyborze. Przede wszystkim, zanim wybierzesz odpowiedni hamak, pomyśl, gdzie chciałbyś go zamontować? Czy będzie się znajdować na tarasie, czy między drzewami? A także, kto będzie z niego najczęściej korzystał? To bardzo ważne, ponieważ w sprzedaży znajdziesz zarówno 1- jak i 2-osobowe wiszące łóżka, a także hamaki dla dzieci.

Gdy już odpowiesz sobie na te pytania, możesz przejść do przeglądania oferty. A jest tego naprawdę dużo… Od klasycznych hamaków tradycyjnych, przez krzesła brazylijskie, kończąc na ogromnych hamakach z moskitierą. Tylko gdzie ich szukać? Najlepiej w sieci. Solidne hamaki ogrodowe możesz kupić np. na www.meblobranie.pl, zarówno te podróżnicze, jak i ogrodowe ze stelażem.

Hamak ogrodowy tradycyjny – z drążkiem czy bez?

Najbardziej klasyczny hamak ogrodowy, to ten, który można zamocować między dwoma drzewami, słupami, ścianami (np. na tarasie). Świetnie sprawdza się zarówno do czytania, jak i popołudniowej drzemki. Możesz go również zabrać ze sobą w podróż (nie zajmuje zbyt wiele miejsca). Na dodatek w sprzedaży znajdziesz zarówno jednoosobowe modele, jak i te które pomieszczą 2, a nawet 3 osoby.

Taki hamak tradycyjny może być sprzedawany również z drążkiem, poprzeczkami. Konstrukcja ta sprawia, że rozkłada się go jak łóżko, dzięki czemu łatwiej się w nim opala i czyta. Hamaki ogrodowe z poprzeczkami dostępne są w różnych wzorach i kolorach, z ozdobnymi frędzlami czy pomponami. Świetnie sprawdzą się do przymocowania w ogrodzie na stałe. Ten rodzaj dostępny jest również jako hamak ze stelażem, sprzedawany niekiedy w komplecie z daszkiem.

Hamak brazylijski

Hamak brazylijski to niezwykle popularny ostatnio rodzaj huśtawki ogrodowej. Jest również świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie dysponują zbyt dużym ogrodem lub chcą zamontować hamak na balkonie czy w domu. W takim fotelu hamakowym można odpoczywać w pozycji siedzącej lub półleżącej, przy czym warto wybrać model, który dopasowuje się do naszego ciała. Solidny hamak brazylijski to niezwykle wygodny mebel ogrodowy, w którym możemy czytać, pić kawę lub po prostu odpoczywać.

Hamak z moskitierą do ogrodu

Ciekawym rozwiązaniem do ogrodu jest duży hamak z moskitierą, która uchroni nas np. przed komarami. Ten rodzaj hamaku zrobiony jest na wzór łóżka z baldachimem, dlatego bez problemu możemy spędzić w nim cała noc. Sprawdzi się również do wypoczynku w dzień, gdy chcemy schować się przed słońcem.

To tylko niektóre z popularnych hamaków ogrodowych. W sprzedaży można znaleźć również specjalne hamaki dla niemowlaka czy fotele hamakowe dla dzieci. Ponadto warto pamiętać, że hamaki różnią się między sobą materiałem, z którego zostały wykonane. Najczęściej natrafimy na hamaki bawełniane, nylonowe, polipropylenowe czy z jedwabiu spadochronowego.