Rolety antywłamaniowe – rodzaje, wady i zalety

0
881
Rolety antywłamaniowe – rodzaje wady i zalety

Osoby, które mieszkają w domach jednorodzinnych, a także w blokach wielorodzinnych na parterze muszą na wiele sposobów zadbać o swoją prywatność oraz o bezpieczeństwo swojego mienia. Dobrym rozwiązaniem, które jest wykorzystywane coraz częściej, są rolety antywłamaniowe. Warto je zamontować nie tylko dla bezpieczeństwa, ale również dlatego, że mają korzystny wpływ na wygląd całej posesji.

Rolety antywłamaniowe mogą być montowane już na etapie użytkowania budynku, choć obecnie w wielu nowych inwestycjach są one wykonywane jako stały element elewacji. Dzięki temu nowi mieszkańcy nie muszą później sami martwić się o ich wybór czy montaż. Wtedy też można mieć pewność, że są one idealnie dopasowane do okien i nie ma żadnych problemów z ich użytkowaniem i późniejszą funkcjonalnością.

Rodzaje rolet antywłamaniowych

Bez względu na to, czy rolety są zamontowane od razu, czy dopiero później są zakładane, mają one całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim, chronią wnętrze domu czy mieszkania przed zakusami osób niepożądanych. Co więcej, chronią też przed wiatrem, chłodem czy nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń. Do wyboru inwestorów są trzy rodzaje rolet zewnętrznych – elewacyjne, naokienne lub nakładane na okno. Najbardziej popularne są rolety elewacyjne – montuje się je tuż nad oknami do elewacji. Tego rodzaju rolety można bez problemu wybrać w kolorze elewacji lub pomalować specjalną farbą. Choć takie rolety są używane najczęściej, mają tez pewne mankamenty. Na prowadnicach na górze może zbierać się na nich brud czy osadzać śnieg zimą, co może negatywnie wpływać na wygląd i jakość elewacji.

Szeroki wybór, proste użytkowanie

Dużą zaletą rolet antywłamaniowych są spore możliwości aranżacyjne. Obecnie wybór produktów jest tak duży, że bez problemu można dopasować je do potrzeb konkretnej elewacji czy budynku. Rolety antywłamaniowe ciekawie komponują się z budynkiem, a jednocześnie spełniają swoje zadanie w stu procentach. Co więcej, bez problemu można je montować nie tylko na oknach elewacyjnych, ale również na dachowych. Wtedy jednak można zaobserwować pewne mankamenty. Najczęściej rolety na oknach dachowych są zasłonięte, przez co zbiera się na nich śnieg czy woda deszczowa, co może utrudniać późniejsze ich funkcjonowanie czy powodować, że ich mechanizmy ulegną awarii. Pomimo jednak tych niewielkich niedogodności, rolety antywłamaniowe spełniają swoje zadanie bezbłędnie. Większość nowoczesnych rolet jest sterowanych na pilota, nie trzeba więc ich zasłaniać i odsłaniać mechanicznie, wystarczy nacisnąć odpowiednie guziczki na pilocie.