Ściana z pomysłem – fototapety i naklejki

0
9449
fot. ecowall24.pl
fot. ecowall24.pl

Ściany w naszym salonie, kuchni a może w łazience wymagają odświeżenia? Chcemy dodać im więcej życia? Malowanie ścian nie jest obecnie jedynym popularnym sposobem na przeprowadzenie takich estetycznych zmian. Dzięki nowoczesnym materiałom dekoracyjnym, takim jak fototapety i naklejki ścienne, można odmienić każdą ścianę, w różnych pomieszczeniach. Świetnie prezentują się nie tylko w domach, ale również w restauracjach, hotelach, biurach czy w siedzibach firm.

Fototapety, czyli świat pełen kolorów

Bogate kolekcje fototapet i innych materiałów dekoracyjnych, dzięki którym możemy uatrakcyjnić wygląd każdej ściany, zachęcają do tego, aby spróbować zmienić klimat w salonie, innym pokoju, w kuchni, a nawet w łazience – nie inwestując zbyt wiele środków, zaangażowania ani czasu.

Współczesne fototapety przyciągają uwagę zarówno wysoką jakością materiałów, jak i samego wydruku. Nowoczesny druk laserowy wyróżnia się niezwykłą precyzją, dzięki której nawet najmniejszy wzór będzie się prezentował doskonale na niedużej ściance, jak i na głównej ścianie salonu.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy nowoczesne wzory abstrakcyjne – wielokolorowe lub monochromatyczne, czy klasyczne motywy, takie jak krajobrazy, zabytki, mapy, kwiaty, zwierzęta, bajki, sport bądź wydruki zdjęć z własnych kolekcji – zawsze będą się prezentowały okazale w formie fototapety.

Wybierając ofertę konkretnego producenta i sklepu, warto mieć na uwadze m.in. to jak różnorodne kolekcje proponuje – na Ecowall24, znajdziemy m.in. kolekcje wzorów odpowiednich do salonów, pokojów dziecięcych, kuchni czy łazienek oraz kolekcje tematyczne, w tym najpopularniejsze w danym sezonie motywy. Obecnie bardzo dużym powodzeniem cieszą się m.in. wzory roślinne.

Dekoracje ścian w nowym stylu

Fototapety nie tylko dodadzą każdej ścianie wyrazistości i charakteru (a tym samym również całemu pomieszczeniu), ale wyróżniają się także trwałością. Odpowiednio laminowane, wykazują się odpornością na niekorzystne warunki, np. większą wilgotność powietrza – dlatego dziś możemy umieścić fototapety nie tylko na ścianach pokojów, ale również w kuchniach, a nawet w łazienkach.

To nie wszystkie atuty cieszących się coraz większą popularnością fototapet. Dzięki wyborowi odpowiedniego wzoru można optycznie powiększyć przestrzeń pokoju – taki wyjątkowy i niebanalny efekt wywołają fototapety 3D, polecane szczególnie do niewielkich pomieszczeń.

Z roku na rok coraz większym powodzeniem cieszą się również naklejki na ściany – decydując się na ich zakup, nie musimy w ogóle przemalowywać ścian, by uzyskać spektakularne rezultaty – ściana, na której “rozkwita” łąka kwiatów, a może “gubi” liście jesienne, kolorowe drzewo? Ściana pełna lecących motyli, aniołków, ptaków?

Za pomocą nowoczesnych naklejek ściennych możemy wykreować jedyny w swoim rodzaju klimat, np. w pokoju dziecięcym i wszędzie tam, gdzie chcemy przeprowadzić zmiany, na których nam zależy.