Skandynawski sposób na i ocieplenie wnętrz

0
1118
Skandynawski sposób na i ocieplenie wnętrz

Skandynawski design to połączenie prostoty, funkcjonalności z niebywałą estetyką. Styl skandynawski, który na dobre zadomowił się także w Polsce uczy nas też, że stonowane barwy nawiązujące do natury oraz proste kształty wcale nie muszą być nudne! Na jakie skandynawskie dodatki postawić urządzając mieszkanie w tym stylu? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Podaruj mi trochę słońca, czyli jasne barwy to skandynawskie must be

Wystrój wnętrz made in Scandinavia to połączenie prostoty, funkcjonalności i niebywałej estetyki. Cechy te posiadają również skandynawskie dodatki. We wnętrzach skandynawskich przeważa jasna paleta barw. Ściany najczęściej są białe, czasem z niewielkim kolorowym akcentem w postaci ciekawie wytapetowanej ściany. Jeśli chodzi o meble to przeważają drewniane, proste konstrukcje. Charakterystyczną cechą skandynawskiego stylu jest umiar i prostota, a dominujące barwy to wspomniana biel, szarości, brązy, przygaszone zielenie czy błękity. Nietrudno tutaj o skojarzenia z surową skandynawską naturą i jej barwami. Jasne wnętrza i świetliste dekoracje okienne to możliwość optycznego rozświetlenia wnętrz, do których naturalne światło zagląda zazwyczaj na bardzo krótko.

Dekoracja ścienna to podstawa

Jeśli chodzi o skandynawskie dodatki, to nie odbiegają one stylistyką i kolorem od mebli czy dekoracji okiennych. Często są to przedmioty proste, ale przy tym niezwykle estetyczne. Bardzo popularne we wnętrzach skandynawskich są różnego typu dekoracje ścienne. Począwszy od zdjęć, naklejek naściennych po plakaty czy rysunki – wszystko, to nadaje wnętrzu niepowtarzalnego klimatu i ciepła. Zwykła, biała ściana nabierze zupełnie innego charakteru jeśli zapełnimy ją ramkami ze zdjęciami, rysunkami czy plakatami. Bardzo dużą popularnością wśród dekoratorów wnętrz cieszą się gotowe plakaty w ramkach. Takie skandynawskie dodatki to świetny sposób na ożywienie minimalistycznego wnętrza. Plakaty na ścianę możemy zastosować w każdym pomieszczeniu: w salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym. Bardzo oryginalnie będzie wyglądał też plakat w kuchni czy łazience.

Domowa galeria plakatu

Szczególnie dużą popularnością cieszą się tzw. galerie plakatu na ścianie. Umieszczenie obok siebie kilkunasty czy kilkudziesięciu ramek w różnych kształtach i wielkościach, wypełnionych mniejszymi i większymi plakatami, zdjęciami czy rysunkami to fenomenalne rozwiązanie. Wśród gotowych plakatów znajdziemy bardzo ciekawe propozycje graficzne. Do wyboru mamy niezliczone opcje: abstrakcyjne kolorowe plakaty, bardziej realistyczne, przypominające zdjęcia, czy też inspirujące cytaty oraz napisy. Takie skandynawskie dodatki ozdobią też niejedną przestrzeń komercyjną: sklepy czy poczekalnie.