Świąteczne dekoracje, które wykonasz samemu

0
993
Świąteczne dekoracje, które wykonasz samemu

Okres przedświąteczny to czas przygotowań, który rozpoczyna się od odpowiedniego ozdobienia domu. Istnieje kilka typowych niezbędników, bez których świąteczna atmosfera nie zagości w we wnętrzu. W sklepach znaleźć można wiele niezwykłych i oryginalnych dekoracji, jednak ciekawszym i satysfakcjonującym rozwiązaniem będzie wykonanie ozdób samodzielnie.

Wieniec

Moda, która przybyła z zachodu i szybko rozgościła się w naszych progach. Wieńce wykonywane są z różnych materiałów, począwszy od gałęzi drzew iglastych, kończąc na sklejonych szyszkach. Wieniec świąteczny w bardzo prosty sposób można wykonać w samemu. Potrzebne są stare gazety, gałęzie świerku, szyszki i kilka dowolnych ozdób, na przykład suszone plastry pomarańczy, szyszki, wstążki, niewielkie bombki, a także cienki drucik, taśma klejąca i klej na gorąco.

Baza zostanie stworzona z gazet. Należy je zwinąć i uformować w dość gruby okrąg, a następnie zabezpieczyć taśmą. Drobne gałązki świerku należy przymocować za pomocą cienkiego drucika to powstałego okręgu, układając je tak, by drut nie był widoczny, Przy pomocy kleju na gorąco można przytwierdzić wybrane dodatki. 

Mini choinka z kawy lub szyszek

Dekoracja, która szczególnie estetycznie zaprezentuje się na kominku lub parapecie. Alternatywa dla fototapet dostępnych w sklepie https://www.dekorolka.pl/. W przypadku tego typu ozdób warto postawić na minimalizm, ponieważ zbyt duża ilość ozdób może sprawić wrażenie chaosu i tandetności. Wysublimowany charakter takiej choinki będzie oryginalną i piękną dekoracją. Do wykonania potrzebny jest klej na gorąco, styropianowy stożek, który zakupić można w większości marketów w okresie przedświątecznym, ziarna kawy lub szyszki, drewniana gałąź o długości około 15 cm, doniczka oraz pianka florystyczna.

Szyszki lub kawę należy przyklejać do stożka przy użyciu kleju na gorąco. Istotne, aby konstrukcja była zwarta i biel styropianu nie prześwitywała. Dla lepszego efektu można wcześniej nałożyć warstwę ciemnej farby, jednak nie jest to konieczne. Piankę florystyczną należy dopasować do doniczki tak, by nie wystawała ponad jej krawędzie. Gałąź należy wbić w piankę, a na niej przymocować stożek. Aby uzyskać estetyczny efekt, piankę również należy zakryć ziarnami kawy lub szyszkami. W tym celu można również wykorzystać dodatki lub ozdoby, jednak ich ilość nie powinna przytłaczać całej kompozycji.

Świąteczny skrzat skandynawski

Dekoracja wnętrza, która modna jest już od kilku sezonów. Wykonanie skrzata jest nieco wymagające, jednak i efekty i satysfakcja są ogromne. Produkty, które są potrzebne można zaleźć w domu, dlatego koszty zrobienia ozdoby są minimalne.

Potrzebne będą fragmenty starego swetra lub skarpety w dowolnym kolorze, skarpeta w kolorze cielistym, wata, klej na gorąco, ryż, nici i igła, woreczek foliowy.

Skarpetę należy podzielić na pół – z jednej połowy zostanie zrobiona głowa, a z drugiej czapka. Środek pierwszej należy wypełnić woreczkiem z ryżem i przytwierdzić okrągły nos wykonany z cielistej skarpety i waty. Pod nosem powinna zostać przyszyta długa broda z futrzanego swetra, która chowa się pod czapką. Gotowe!