Szafka RTV – jak wybrać?

0
1234
Szafka RTV – jak wybrać?

Salon bez telewizora? To raczej nie do pomyślenia, ponieważ dziś każde wnętrze, niezależnie od tego, w jakiej stylistyce jest utrzymane, jest wyposażone w to urządzenie, będące niejednokrotnie najważniejszym elementem jego wystroju. Warto jednak pamiętać, że powinno być odpowiednio wyeksponowane. Z pomocą przychodzą zatem szafki RTV. Rodzi się pytanie, jakimi kryteriami kierować się podczas ich wyboru?

Dostosowana do telewizora

Podstawowym zamysłem szafek RTV jest bezpieczne ulokowanie telewizora. I to właśnie on jest głównym, wręcz najważniejszym czynnikiem determinującym jej wybór. Im większy telewizor, tym dłuższy i niższy powinien być mebel. Musi bowiem znajdować się na takiej wysokości, aby zapewnić domownikom wygodną i korzystną dla wzroku pozycję ciała.

Dostosowanie do wystroju

Szafka RTV, taka jak np. https://bromarkt.pl/pol_m_MEBLE-DO-SALONU_SZAFKI-RTV-256.html musi być nie tylko dopasowana do gabarytów telewizora, ale również spójna z pozostałym wyposażeniem salonu czy pokoju gościnnego. Dotyczy to zarówno kolorystyki, jak i stylistyki. Chcąc zachować spójność i harmonię, umeblowanie musi ze sobą współgrać. Jak najlepiej to zrobić? Stosując się do prostej zasady, która mówi, że zwolennicy klasycznych szafek powinni wybierać meble z ciemnego drewna, które wprowadzą do wnętrza powiew ponadczasowej elegancji. Z kolei zwolennicy nowoczesnych przestrzeni z pewnością docenią oryginalny i nieszablonowy charakter białych szafek RTV.

Jeden mebel – kilka zastosowań!

Szafka RTV to nie tylko podręczny mebel, na który swobodnie można postawić telewizor. Choć jest to bez jego wątpienia podstawowa rola, to nie jedyna. Z uwagi na obecność poziomych półek i szuflad, staje się podręcznym wyposażeniem do przechowywania odtwarzacza DVD, dekodera telewizyjnego, konsoli do gier, routera oraz innych sprzętów używanych na co dzień. Wyjątkowo ciekawą propozycją są modele z bocznymi, zamykanymi przegrodami lub półkami, które pozwalają na swobodne przechowywanie codziennych przedmiotów – bez konieczności ich eksponowania przed światem.

Warto jeszcze zauważyć, że szafka RTV, oprócz tego, że umożliwia schowanie wielu urządzeń multimedialnych to dodatkowo jest pomysłowym meblem do ukrycia domowego okablowania, co niewątpliwie podnosi walory estetyczne każdego salonu – niezależnie od tego, jaki ma metraż.

Jakość – to podstawa!

Aby wybrana szafka RTV cieszyła oczy domowników przez długi czas, warto zwrócić uwagę na jej jakość wykonania. W pierwszej kolejności liczy się konstrukcja oraz zastosowanie wytrzymałych mebli. Tylko wtedy możemy być pewni, że nie odkształci się pod wpływem ciężaru sprzętu i tym samym posłuży na długi czas.