Sztuczne choinki – poznaj 5 głównych zalet

0
6457
Sztuczne choinki – poznaj 5 głównych zalet

Grudzień to czas, kiedy Polacy zaczynają rozglądać się za choinkami do swoich domów. Wybór świątecznego drzewka nie jest rzeczą łatwą, część z nas nie wyobraża sobie śwt bez tradycyjnej jodły lub świerku, jednak oraz więcej osób stawia na drzewka sztuczne, które w wielu aspektach sprawdzają się znacznie lepiej niż ich „żywe” odpowiedniki. Poznaj 5 najważniejszych zalet, jakie posiadają sztuczne choinki.

  1. Sztuczne choinki nie usychają

  2. Brak problemów z żywicą

  3. Przyjazna alergikom

  4. Bezpieczna dla dzieci

  5. Szybki i łatwy montaż

Sztuczne choinki nie usychają

Urok naturalnego drzewka bożonarodzeniowego jest niepowtarzalny – niestety, jej główną wadą jest brak odporności na wysokie temperatury, przez co taka choinka w domu nie wytrzyma zbyt długo. Jeśli chcesz, by świąteczny czas trwał w twoim mieszkaniu od początku grudnia do pierwszych dni nowego roku, sztuczna choinka sprawdzi się zdecydowanie lepiej. Dla osób, które nie lubią sprzątania, jej długowieczność będzie dodatkowym atutem.

Brak problemów z żywicą

Roztaczający się po domu zapach żywicy dodaje świętom magii i niepowtarzalnego uroku. Niestety, żywica sama w sobie jest dość uporczywą i trudną do czyszczenia substancją. W dodatku żywica bardzo łatwo przyciąga kurz, przez co choinka może prezentować się mało estetycznie.

Przyjazna alergikom

Sztuczne choinki w odróżnieniu od naturalnych drzewek nie produkują alergenów, mogących uczulać wiele osób, w szczelności małe dzieci. Właśnie dlatego w wielu domach zamieszkiwanych przez alergików, sztuczna choinka stanowi właściwie jedyną dostępną alternatywę. Na szczęście na rynku znajdziemy bogaty wybór drzewek, które bardzo dobrze imitują naturalny świerk lub sosnę, co pozwala pogodzić kwestie zdrowotne i estetyczne.

Bezpieczna dla dzieci

Małe dzieci uwielbiają dotykać bożonarodzeniowego drzewka, chcąc sprawdzić każdy aspekt choinki. Niestety, bardzo często wiąże się to z nieprzyjemnymi ukłuciami powodowanymi przez ostre igły żywych drzewek. Sztuczne choinki nie generują tego problemu. Tanie choinki sztuczne – sprawdź ofertę online!

Tanie choinki to szybki i łatwy montaż

O tym, że sztuczna choinka nie musi być droga, wie dziś każdy. Jednocześnie, kolejną zaletą syntetycznych choinek jest fakt, że kupujemy drzewko z gotowym zestawem do montażu – stojak jest łatwy do złożenia, więc instalacja choinki trwać będzie kilka minut.

Na koniec jeszcze jeden argument, za tym, że warto wybierać sztuczne, tanie choinki – dobrej jakości drzewko posłuży nam co najmniej kilka lat. To bardzo istotny argument dla wszystkich tych, którzy w natłoku świątecznych przygotowań, nie mają czasu lub możliwości poszukiwania naturalnego drzewka.