Szyby prysznicowe na wymiar

0
479
Szyby prysznicowe na wymiar

Szyby prysznicowe na wymiar świetnie się sprawdzą w przypadku kabin prysznicowych typu walk-in oraz prysznica zamontowanego między trzema ściankami działowymi. Tego typu projekty uwzględniają indywidualne potrzeby i zawsze są ciekawym elementem aranżacji łazienki. Nie musisz wtedy wybierać gotowych rozwiązań, decydując się na kabinę typu walk-in możesz stworzyć własną strefę prysznicową.

Kabiny prysznicowe typu walk-in

Kabiny prysznicowe typu walk-in zawdzięczają swoją nazwę specyficznej budowę. Nie mają bowiem drzwi i pod prysznic można wejść bez konieczności ich otwierania. Kabiny prysznicowe walk-in wyróżniają się swobodnym dostępem do prysznica, który ograniczony jest tylko jedną dodatkową ścianką prysznicową. Połyskująca tafla szkła wygląda elegancko i doskonale komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami. Kabiny walk-in wyglądają efektownie. Takie rozwiązanie oczywiście sprawdzi się przede wszystkim w większych łazienkach, gdzie mamy do czynienia z dużą powierzchnią prysznica.

Tworząc aranżację z kabiną walk-in możesz wykorzystać szyby prysznicowe na wymiar. Pomoże Ci to zaaranżować przestrzeń i maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce. Tego typu kabiny prysznicowe na wymiar mają bardzo dużo zalet. Przede wszystkim łatwo utrzymać je w czystości, ponieważ nie mają zbyt wielu elementów montażowych — zawiasów, rolek czy prowadnic. Są to profesjonalnie zamontowane szyby, które tworzą efektownie wyglądającą strefę prysznicową.

Kabiny prysznicowe w zabudowanej wnęce

Kabiny prysznicowe na wymiar to ostatnio popularny sposób aranżacji łazienek. Stała ścianka szklana mocowana jest zazwyczaj na trzech okuciach punktowych i stabilizowana drążkiem. Można ją zamontować również do podłogi lub sufitu. To bardzo ciekawy i minimalistyczny sposób na stworzenie efektownej strefy kąpieli. Taką szybę możesz również umieścić w dylatacji pomiędzy płytkami, co stanowi niezwykle ciekawy sposób montażu. Kabina prysznicowa walk in sprawdzi się niemal w każdej łazience pod warunkiem, że masz wystarczająco dużo miejsca.

Kabiny prysznicowe typu walk-in to nie jedyny sposób na prysznic na wymiar. Możesz się też zdecydować na prysznic zamontowany we wnęce między ściankami, ale wykorzystując klasyczne drzwi prysznicowe. W takiej sytuacji będziesz musiał zamontować odpowiednie drzwi, które pomogą Ci stworzyć wygodną strefę kąpielową. To rozwiązanie można wykorzystać również w mniejszych łazienkach.

Kabiny prysznicowe na wymiar w różnych aranżacjach

Szyby prysznicowe na wymiar mogą być osadzone w ramach lub być elegancką taflą na pojedynczych uchwytach. Wszystko zależy od stylu i aranżacji Twojej łazienki. Bardzo ważny będzie tu dobór odpowiednich okuć. Do łazienek w klasycznym stylu z pewnością sprawdzą się okucia chromowane. W przypadku łazienki w stylu glamour możesz się skusić na złoty kolor. Łazienki retro uwielbiają miedzianą armaturę, natomiast styl industrialny z pewnością doskonale będzie się prezentować z czarną obudową i okuciami.