Tradycyjne i nowoczesne systemy otwierania bram

0
1049
Tradycyjne i nowoczesne systemy otwierania bram

Nowoczesne technologie zastosowane w automatyce bram coraz częściej zachęcają do tego, by na terenie własnej posesji zamontować bramę skrzydłową albo bramę przesuwną. W tradycyjny sposób otwiera się bramę garażową pilotem. Natomiast, można również skorzystać z nowoczesnych sposobów.

Czy można bramę automatyczną otworzyć telefonem?

Jak najbardziej. Do niedawna takie pomysły nie wydawały się powszechne, jednak w tej chwili rozwiązanie to jest traktowane jako wygodne i łatwe. Poza tym, jest też tanie. Systemy otwierania bram automatycznych za pośrednictwem telefonu oferują sprawdzeni producenci. Dlatego, jeśli wiemy, że produkowane przez nich piloty do bram są niezawodne to możemy mieć pewność, że inne rozwiązania też będą bezawaryjne. Aktualnie, otwieranie bramy automatycznej telefonem komórkowym zajmuje drugie miejsce, tuż po standardowym otwieraniu pilotem. Wystarczy zakupić zestaw elementów pozwalających na uzyskanie zdalnego dostępu do kontrolowania obiektu. Po zamontowaniu zestawu przydzielony jest dostęp do drzwi jedynie tym osobom, które mogą otwierać je krótkim sygnałem z telefonu komórkowego. Jest to ważne na przykład na większych osiedlach mieszkaniowych, gdzie zarządca obiektu musiałby przebyć pewną odległość, by otwierać każdemu bramę. Przy użyciu telefonu bramę mogą też otwierać osoby wynajmujące: pokoje, apartamenty, sale konferencyjne, sale muzyczne, sale sportowe, korty tenisowe oraz  parkingi. To opcja doskonale sprawdzająca się w obiektach użyteczności publicznej.

Zestaw przeznaczony do otwierania bramy garażowej telefonem komórkowym jest prosty w obsłudze podobnie jak piloty do bram, co również zachęca do zakupu. W skład takiego zestawu wchodzą: sterownik, klawiatura dostępu oraz elektrozamek. Istotny jest bezbłędny montaż, który zapobiegnie jakimkolwiek problemom w późniejszej obsłudze. Po zamontowaniu systemu należy aktywną kartę SIM umieścić w sterowniku. Trzeba pamiętać o tym, by wyłączyć opcję odbierania połączeń. Po przydzieleniu uprawnień administracyjnych można swobodnie korzystać z  otwierania bramy przy użyciu telefonu. Nie należy obawiać się o kwestię bezpieczeństwa. Odpowiada za to specjalne uprawnienie gwarantujące, że jedynie nasz numer telefonu może otworzyć bramę, a więc zarządzać całością systemu. Jeżeli zaś dojdzie do jakiejkolwiek awarii to bramę można zamknąć ręcznie. Służy temu zabezpieczenie akumulatorowe. Na dodatek, specjalne alarmy włączą się wtedy, gdy dojdzie do próby otwarcia bramy przez osoby niepowołane. Pełna kontrola nad domem lub innym obiektem jest możliwa przy użyciu telefonu. Jest to opcja niedroga, praktyczna i w pełni bezpieczna. Jeśli więc ktoś nie chce korzystać z tradycyjnych opcji i piloty do bram nie spełniają jego wszystkich oczekiwań to otwieranie automatyki przy użyciu smartfona jest doskonałą alternatywą.

Jak jeszcze można otworzyć bramę garażową?

Nadal sporo osób decyduje się na to, by bramę otwierać przy użyciu tradycyjnego pilota. Wiąże się to jednak z tym, że zawsze trzeba znajdować się w pobliżu bramy. Coraz więcej osób dostrzega więc zalety wynikające z zastosowania indywidualnych rozwiązań takich jak otwieranie bramy telefonem.

O tym, w jaki sposób chce się otwierać bramę należy poinformować montera już na początku, jeszcze zanim zacznie bramę montować. Typ urządzenia determinuje bowiem zakup pozostałych elementów związanych z automatyką bram oraz pozwala zamontować bramę i jej inne elementy w spójny, prawidłowy sposób. Poza pilotami i telefonami można też zdecydować się na to, by bramy otwierać przy pomocy radia albo nowoczesnych czytników. Dobór urządzenia powinien być podyktowany nie tylko jego użytecznością, ale również komfortem właściciela. Innowacyjnie zaprojektowane systemy otwierania bram wyraźnie wskazują na to, jak rozwija się sama automatyka. Decydując się na zakup bramy wraz z jej montażem musimy podjąć decyzję, jak chcemy bramą zarządzać, czyli jak ją otwierać i zamykać. W zależności od tego, czy urządzeniem tym będzie pilot, czytnik, radio, czy telefon komórkowy – można spodziewać się komfortu i bezpieczeństwa. Wszystkie komponenty warto kupować u sprawdzonych producentów, aby mieć pewność, że przez wiele lat w sposób niezakłócony będzie się obsługiwało bramę.

Dlatego, jeśli decydujemy się na zakup bramy automatycznej to powinniśmy posiadać jakiekolwiek wiadomości na temat automatyki. Wybierając się do sklepu oferującego poszczególne rozwiązania powinniśmy dowiedzieć się, jaki typ bramy będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Musimy też wiedzieć, jakie elementy dodatkowe chcemy zakupić oraz jak chcemy bramą sterować. W razie najmniejszych wątpliwości powinniśmy o wszystko pytać doświadczonego eksperta. Jedynie wtedy uzyskamy pewność, że podejmujemy słuszną decyzję, gdy będziemy zdecydowani na określone rozwiązania. Nie należy bać się wyboru poszczególnych opcji, gdy wiemy, że pochodzą one od producenta u którego kupujemy napęd i wiemy, że wszystko będzie ze sobą kompatybilne. Trzeba dokładnie przyjrzeć się ofertom od czołowych marek.