Urządzamy łazienkę krok po kroku, czyli wybieramy profesjonalny salon łazienek dla mieszkańców Mikołowa.

0
1653
Urządzamy łazienkę krok po kroku, czyli wybieramy profesjonalny salon łazienek dla mieszkańców Mikołowa

Zanim podejmiesz się remontu łazienki, zastanów się dokładnie, jaka powinna być jej aranżacja oraz funkcjonalność. Często własne pomysły aranżacyjnie nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości. Zbyt małe pomieszczenie może nie zmieścić wybranej wanny lub zły podział przestrzeni spowoduje, że ulegną zalewaniu podczas kąpieli drogie meble. Zanim rozpoczniesz remont, zaprojektuj krok po kroku własną łazienkę, ponieważ musi ona spełnić oczekiwania wszystkich domowników, a w tym dzieci.

Planowanie przestrzenne łazienek na pierwszy ogień

Pierwszym elementem, który należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu łazienki, jest nowoczesne i funkcjonalne wyposażenie w przestrzeni. Odpowiednie zaplanowanie układu łazienki zapewnia przede wszystkim jej funkcjonalność, która zagwarantuje spełnienie oczekiwań wszystkich domowników- również dzieci osób starszych.

Projekt w dużej mierze zależny jest od powierzchni pomieszczenia, jakim dysponujemy. Dla większych łazienek zalecany jest podział na strefę mokrą i suchą, co pozwoli na uniknięcie zachlapania mebli podczas porannej toalety. Wyraźny podział pozwala na odizolowanie wanny i kabiny prysznicowej od pozostałego wyposażenia, z którego korzysta się w ciągu dnia. W przypadku mniejszych łazienek zalecane są rozwiązania wielofunkcyjne, gwarantujące optymalne wykorzystanie zastosowanego wyposażenia. Przykładem jest grzejnik drabinkowy, wykorzystywany także jako wieszak na ręczniki, zabudowana umywalka w zestawie z szafką czy szafka ścienna z lustrem. Przedstawione rozwiązania aranżacyjne pozwalają na zaoszczędzenie przestrzeni.

Nietuzinkowy design łazienki

Spójność aranżacyjną, która jest wymagana przy projektowaniu łazienki, należy rozpocząć od wyboru kolorystyki pomieszczenia. Dla mniejszych pomieszczeń warto zastosować jasne kolory, czyli odcienie beżu, bieli czy też szarości. Dają one poczucie większej przestrzeni. W większym pomieszczeniu można zastosować czerń. Wszystko jednak jest zależne od preferencji stylistycznych i dodatków. Dominujący kolor narzuca ich kolorystykę. Zastosowanie bieli i beżów pozwala na użycie charakterystycznych dodatków w różu czy czerwieni.

Po wyborze odpowiedniej kompozycji kolorystycznej pomieszczenia przychodzi czas na wybór wyposażenia. Spójność aranżacyjna, kolorystyczna i funkcjonalność zależne są również od wyboru armatury łazienkowej, umywalki i szafki umywalkowej. Nietuzinkowy design łazienki zależny jest właśnie od koloru wybranego wyposażenia. Ceramika łazienkowa powinna być dobrana w jednym tonie kolorystycznym oraz spełniać wymogi funkcjonalności. Najlepiej zastosować sanitariaty z jednej kolekcji, która zagwarantuje spełnienie powyższych kryteriów.

Dobry salon łazienek

Jak wybrać dobry salon łazienek? Przede wszystkim należy skupić się na salonie, który posiada szeroki wybór asortymentu łazienkowego. Profesjonalna obsługa doradzi także w kwestii wyboru wyposażenia, jego doboru względem przestrzeni, którą dysponuje klient. Wszystko może zostać poprzedzone projektem 3D, pozwalającym na uniknięcie niemiłych niespodzianek. Projekt pozwoli dokładnie określić przestrzeń pomieszczenia, rozmiary wybranego wyposażenia, dobrać sanitariaty, armaturę łazienkową, świetnie podkreślającą design łazienki oraz funkcjonalność.

– spełniającą oczekiwania wszystkich domowników.

Uprzednie zaprojektowanie łazienki pozwoli na stworzenie spójnej kompozycji, odpowiadającej warunkom, którymi dysponuje klient. Projekt niweluje niemal do zera również błędny stylizacyjne, planowania przestrzennego czy dotyczące funkcjonalności. W niektórych salonach klienci mogą skorzystać z usługi pomiaru łazienek i wsparcia w zakresie organizacji remontu.

Zadzwoń do nas pod numer 32 244-21-97 w celu umówienia się na konsultację, w trakcie której przedstawisz nam swoje oczekiwania, planowany termin rozpoczęcia remontu, co pozwoli nam stworzyć projekt remontowy łazienki Waszych marzeń. Polecamy tylko firmy sprawdzone i rzetelne, działające w branży łazienkowej od kilkunastu lat. Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 17.00 a w soboty od 9.00 do 13.00.