Wszystko, co musisz wiedzieć na temat ekspresów do kawy

0
1084
Wszystko, co musisz wiedzieć na temat ekspresów do kawy

Smak kawy jest czymś, bez czego nie wyobrażasz sobie udanego dnia? W przygotowywaniu aromatycznej, pysznej kawy ekspresy wysokiej jakości nie mają sobie równych.  W sklepach znajdziemy bardzo różne ekspresy do kawy – o zróżnicowanych parametrach, możliwosciach i cenach. Jaki ekspres wybrać i dlaczego to doskonała inwestycja?

 • Ekspres do kawy – dlaczego warto go mieć?
 • Ekspresy do kawy – rodzaje
 • Ekspres do kawy – który producent zasługuje na uznanie?
 • Ekspresy ciśnieniowe, kolbowe, przelewowe – jak wpływają na smak kawy?
 • Parzenie kawy: ekspresy z dodatkowymi funkcjami
 • Gdzie szukać ekspresu do kawy?

Ekspres do kawy – dlaczego warto go mieć?

Espresso macchiato, napoje caffe latte, cappuccino, kawa ze spienionym mlekiem – upodobania miłośników kawy są bardzo zróżnicowane. Niezależnie jednak od tego, jakie są twoje preferencje – na pewno znajdziesz typ ekspresu, który będziesz mógł wykorzystać do przygotowania aromatycznej kawy w ulubiony sposób. Ekspres znacznie skraca czas przygotowania kawy i sprawia, że napój ma idealny smak i zapach.

Proces parzenia kawy przebiega nieco inaczej w każdym rodzaju ekspresu. Dopasowując rodzaj ekspresu do swoich preferencji smakowych, będziesz mógł cieszyć się filiżanką ulubionego napoju każdego dnia!

Ekspresy do kawy – rodzaje

Ekspresy kolbowe – to właśnie je widujemy najczęściej w kawiarniach, choć „domowe” wersje są znacznie prostsze i mniejsze. Umożliwia uzyskanie różnych smaków kawy – regulacja mocy kawy i jej aromatu wymaga jednak pewnych baristycznych umiejętności.

Automatyczny ekspres to idealny wybór dla osób, które nie mają ochoty na zajmowanie się zbędnymi szczegółami. Wbudowany młynek sprawia, że wystarczy nacisnąć kilka przycisków – i po chwili możemy cieszyć się ulubioną kawą.

Ekspres przelewowy to jedna z tańszych opcji – choć wcale nie oznacza to, że jest gorszy! Umożliwia parzenie dużej ilości kawy na raz.

Ekspres na kapsułki – nowoczesne rozwiązanie dla zabieganych. Kawę kupujemy w gotowych kapsułkach, które wystarczy włożyć do specjalnej szufladki.

Ekspres do kawy – który producent zasługuje na uznanie?

Czy istnieje jeden, sprawdzony producent ekspresów do kawy? Choć niektórzy z nich cieszą się od lat uznaniem na rynku, tak naprawdę każdy producent specjalizuje się w konkrentych typach ekspresów. Profesjonalni bariści wiedzą, jakie marki najlepiej produkują ekspresy automatyczne, a jakie – kolbowe ekspresy. Przykładowo:

 • Ekspresy do kawy Philips – warto wybrać te przelewowe
 • Ekspresy ciśnieniowe i kolbowe – DeLonghi
 • Kawiarki – Bialetti

Ekspresy ciśnieniowe, kolbowe, przelewowe – jak wpływają na smak kawy?

Każdy rodzaj ekspresu do kawy wpływa w unikalny sposób na jej smak i aromat. Niektóre ekspresy umożliwią ci parzenie zróżnicowanych kaw, inne – mają jeden, automatyczny program, na który nie można zbytnio wpływać.

Ekspresy automatyczne są dziecinnie proste w obsłudze – wyposażone są w automatyczny młynek i często w system spieniania mleka. Wystaarczy wcisnąć przycisk, by filiżanka wypełniła się aromatycznym napojem. Automatyczny program czyszczenia sprawia, że nie musimy poświęcać czasu na usuwanie zanieczyszczeń. Taki ekspres posiada jednak z góry określone dostępne napoje – nie ma dużej możliwości personalizacji. Automatyczne ekspresy ciśnieniowe znajdziesz na stronie https://www.skapiec.pl/cat/307/3.0.

Ekspresy kolbowe to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zgłębiać tajniki parzenia kawy. Wymagają wiedzy i umiejętności – jednak umożliwają parzenie napojów dostosowanych do indywidualnych preferencji. Najmniej możliwości dają ekspresy kapsułkowe – smak zawsze ustalony jest z góry.

Parzenie kawy: ekspresy z dodatkowymi funkcjami

W sklepach znajdziemy zarówno proste modele ekspresów, jak i te wyposażone w dodatkowe funkcje. Na co warto zwrócić uwagę?

 • Automatyczne spienianie mleka (jeśli szukasz takich ekspresów, zajrzyj na stronę https://www.skapiec.pl/cat/307/6.0)
 • Automatyczny młynek do kawy
 • Automatyczne czyszczenie
 • Pamięć ustawień ulubionej kawy
 • Parzenie wstępne
 • Sterowanie ekspresem za pomocą smartfona

Gdzie szukać ekspresu do kawy?

Ekspresy do kawy możemy kupić w bardzo wielu sklepach. Nie zawsze jednak kupowanie stacjonarnie jest najlepszym rozwiązaniem. Udając się do konkretnego sklepu, nie jesteśmy w stanie porównać ofert cenowych z ofertami innych sprzedawców, a presja czasu często sprawia, że dokonujemy nietrafionego zakupu.

Jeśli chcesz kupić ekspres do kawy – zwróć uwagę na serwia https://www.skapiec.pl/. Jest to platforma, na której znajdziesz różnorodne oferty sprzedaży – w prosty sposób możesz porównać ze sobą ceny z poszczególnych sklepów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nie przepłacisz!

Latte macchiato, napoje cappuccino, kawy mleczne, espresso – niezależnie od tego, jaki rodzaj kawy lubisz najbardziej, z pewnością powinieneś rozważyć zakup ekspresu. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na szybkim przygotowaniu kawy o wspaniałym smaku i aromacie. Na rynku znajdziesz wiele modeli ekspresów – zajrzyj na stronę https://www.skapiec.pl/cat/307-ekspresy-do-kawy.html by zobaczyć, jaki rodzaj ekspresu najbardziej odpowiada twoim potrzebom.