Wybieramy: Dom z rynku wtórnego czy rezydencja od dewelopera

0
4813
Wybieramy Dom z rynku wtórnego czy rezydencja od dewelopera

Osoby, które stają przed wyborem wymarzonego domu jednorodzinnego, muszą odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: czy wolą dom pochodzący z rynku wtórnego czy od dewelopera? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, która usatysfakcjonowałaby wszystkich zainteresowanych. To zależy od indywidualnych potrzeb oraz zróżnicowanych oczekiwań osób planujących przeprowadzkę. Każda z opcji ma wady i zalety, dlatego zanim podejmie się ostateczną decyzję, należy przeanalizować wszystkie plusy i minusy.

Domy z rynku wtórnego – korzyści oraz minusy

Największymi zaletami domu pochodzącego z rynku wtórnego jest możliwość negocjacji ceny. Ceny domów w niektórych miastach są naprawdę wygórowane, dlatego jest to z pewnością niewątpliwa zaleta. Kolejną jest szybkość realizacji transakcji. Osoby, które szukają najprostszych rozwiązań, będą usatysfakcjonowane również brakiem konieczności wykończenia oraz wyposażenia domu. Żeby nie było jednak zbyt kolorowo, domy pochodzące z rynku wtórnego mają również swoje wady. Często tego rodzaju budynki są jedynie pozornie gotowe do zamieszkania, a po dokładniejszej analizie okazuje się, że wymagają przeprowadzenia gruntownego, związanego oczywiście z dodatkowymi kosztami, remontu. Ponadto tego rodzaju rozwiązania nierzadko pozbawione są nowoczesnych udogodnień, a ponadto koszt utrzymania może być dużo wyższy niż w przypadku domu pochodzącego z rynku pierwotnego.

Domy z rynku pierwotnego – korzyści oraz minusy

Domy od dewelopera cieszą się w ostatnim czasie coraz większą popularnością – nie dzieje się tak bez powodu. Aby zaoszczędzić, warto poszukać domu znajdującego się pod miastem, jednak z dobrym dojazdem do miejsca pracy. Ciekawą propozycją są domy jednorodzinne powstałe na Osiedlu Ventana. To propozycja skierowana w stronę nowoczesnych osób, które nastawione są na spokój oraz wysoki komfort mieszkania. W przeciwieństwie do domów pochodzących z rynku wtórnego, domy na osiedlu Ventana zostały zaprojektowane w niezwykle nowoczesny sposób, są monitorowane, a mieszkańcy mogą korzystać z licznych udogodnień. Ponadto zaletami domów pochodzących od dewelopera są: brak konieczności przeprowadzenia remontu, samodzielne decydowanie o wystroju wnętrz, nowoczesna infrastruktura, większa estetyka budynków, niskie koszty utrzymania, a także sąsiedzi charakteryzujący się podobnym stylem życia. Opcję tę powinny rozważyć szczególnie osoby stawiające przede wszystkim na wygodę, które po zakupie domu nie chcą mieć żadnych dodatkowych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here