Wybieramy: Dom z rynku wtórnego czy rezydencja od dewelopera

0
6388
Wybieramy Dom z rynku wtórnego czy rezydencja od dewelopera

Osoby, które stają przed wyborem wymarzonego domu jednorodzinnego, muszą odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: czy wolą dom pochodzący z rynku wtórnego czy od dewelopera? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, która usatysfakcjonowałaby wszystkich zainteresowanych. To zależy od indywidualnych potrzeb oraz zróżnicowanych oczekiwań osób planujących przeprowadzkę. Każda z opcji ma wady i zalety, dlatego zanim podejmie się ostateczną decyzję, należy przeanalizować wszystkie plusy i minusy.

Domy z rynku wtórnego – korzyści oraz minusy

Największymi zaletami domu pochodzącego z rynku wtórnego jest możliwość negocjacji ceny. Ceny domów w niektórych miastach są naprawdę wygórowane, dlatego jest to z pewnością niewątpliwa zaleta. Kolejną jest szybkość realizacji transakcji. Osoby, które szukają najprostszych rozwiązań, będą usatysfakcjonowane również brakiem konieczności wykończenia oraz wyposażenia domu. Żeby nie było jednak zbyt kolorowo, domy pochodzące z rynku wtórnego mają również swoje wady. Często tego rodzaju budynki są jedynie pozornie gotowe do zamieszkania, a po dokładniejszej analizie okazuje się, że wymagają przeprowadzenia gruntownego, związanego oczywiście z dodatkowymi kosztami, remontu. Ponadto tego rodzaju rozwiązania nierzadko pozbawione są nowoczesnych udogodnień, a ponadto koszt utrzymania może być dużo wyższy niż w przypadku domu pochodzącego z rynku pierwotnego.

Domy z rynku pierwotnego – korzyści oraz minusy

Domy od dewelopera cieszą się w ostatnim czasie coraz większą popularnością – nie dzieje się tak bez powodu. Aby zaoszczędzić, warto poszukać domu znajdującego się pod miastem, jednak z dobrym dojazdem do miejsca pracy. Ciekawą propozycją są domy jednorodzinne powstałe na Osiedlu Ventana. To propozycja skierowana w stronę nowoczesnych osób, które nastawione są na spokój oraz wysoki komfort mieszkania. W przeciwieństwie do domów pochodzących z rynku wtórnego, domy na osiedlu Ventana zostały zaprojektowane w niezwykle nowoczesny sposób, są monitorowane, a mieszkańcy mogą korzystać z licznych udogodnień. Ponadto zaletami domów pochodzących od dewelopera są: brak konieczności przeprowadzenia remontu, samodzielne decydowanie o wystroju wnętrz, nowoczesna infrastruktura, większa estetyka budynków, niskie koszty utrzymania, a także sąsiedzi charakteryzujący się podobnym stylem życia. Opcję tę powinny rozważyć szczególnie osoby stawiające przede wszystkim na wygodę, które po zakupie domu nie chcą mieć żadnych dodatkowych problemów.