Zakup mieszkania – pod klucz? Czy w stanie deweloperskim?

0
1060
Zakup mieszkania – pod klucz Czy w stanie deweloperskim

Zdecydowana większość klientów deweloperów kupujących mieszkania decyduje się na nie w standardzie deweloperskim. Czym dokładnie jest tego rodzaju stan wykończeniowy?

Deweloperzy najczęściej oferują mieszkania w dwóch stanach do wyboru – deweloperskim oraz pod klucz. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, ale zdecydowanie największą popularnością wśród klientów cieszy się stan deweloperski. Według statystyk decyduje się na niego nawet około 90 procent kupujących.

Czym jest standardu deweloperski?

Pod pojęciem standardu czy stanu deweloperskiego kryje się taki stan mieszkania, które wymaga dalszych prac wykończeniowych. Warto jednak wskazać, że w przepisach nigdzie nie znajdziemy informacji o tym, czym dokładnie powinien być ten standard.

Najczęściej mieszkanie w standardzie deweloperskim posiada:

  • otynkowane ściany
  • wylewki na podłogach
  • grzejniki
  • okna i parapety
  • drzwi zewnętrzne
  • podłączenia instalacji

Wobec tego klient decydujący się na mieszkanie w standardzie deweloperskim musi przeprowadzić dalsze prace wykończeniowe we własnym zakresie – samodzielnie albo z pomocą zewnętrznej ekipy. Samodzielne wykończenie lub wykończenie z niewielką pomocą fachowców jest najbardziej opłacalne – dzięki temu prace nie będą pociągały ze sobą wysokich wydatków, ponieważ robocizna jest obecnie dość droga i na ogół musimy do ceny materiałów doliczyć drugi taki wydatek dla ekipy.

Oczywiście, prace można też w całości powierzyć zewnętrznej ekipie wykończeniowej. Najlepiej, aby była to ekipa doświadczona, zaufana, aby prace postępowały szybko i sprawnie. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi wykończenia pod klucz – http://ronson.pl/wykonczenia Wówczas nie musimy już samemu szukać i kupować materiałów i wybierać ekipy – wszystkim może zająć się wówczas ekipa współpracująca z deweloperem. Materiały i wyposażenie do mieszkania wybieramy wtedy z katalogi w jednym z odpowiadających nam pakietów. Ceny zaczynają się od 450 złotych za metr kwadratowy.